Rochard: Hard Times

01.03.2013

rozšíření

Rochard: Hard Times je první stahovatelné rozšíření pro základní hru Rochard z roku 2011.

Hard Times je balíček úrovní, vydaných kvůli fanouškům, kterým se logické pasáže v původní hře zdály příliš jednoduché. Nesou názvy Container Chaos, Shaft Shuffl, Brainyard a Assembly Line. Rozšíření neobsahuje žádný příběh a soustředí se tak pouze na logickou výzvu pro hráče. Hlavním hrdinou je opět John Rochard, který je držitelem multifunkční zbraně z původní hry se všemi funkcemi. Průchod úrovněmi ztěžuje i přítomnost nepřátel.

DLC začalo velmi slibně, v prvních dvou kapitolách se mi dostávalo přesně toho, co jsem postrádal (případně co přebývalo) na původní hře, tj. těžší logické hádanky a naopak téměř absence střílení.

Bohužel od poloviny hry se opět celá záležitost stávala nepochopitelně akční a celé to autoři zcela zabili v poslední kapitole (ta sestává pouze z jednoho levelu, ovšem ten opravdu stojí za to).

Dělat v logické hře padesátkrát jednu místnost jenom proto, že designér byl slušně řečeno na hlavu padlý idiot je opravdu úchvatné. Logické hry hraju kvůli tomu, abych musel přemýšlet. Nečekám od nich arkádní variaci na R-Type s požadavky na nulovou chybovost, půlmilimetrovou přesnost a stonásobné opakování jedné obrazovky kvůli robotické memorizaci herních prvků.

Pro: těžší logické hádanky

Proti: od poloviny opět zbytečně akční, hrozný poslední level