Robot Alliance

květen 2005

Místo na okraji galaxie zabírá nenápadná a nehostinná ledová planeta Liriam. Přesto, že je toto vesmírné těleso pro živé tvory neobyvatelné, je o něj obrovský zájem mezi nadnárodními společnostmi, které zde roky těžily nedozírné zásoby iridia. Vzácnou rudu dolují zástupy high-tech robotů a všem je jasné, že kov používaný pro moderní iontové pohony bude jednou vyčerpán. Korporace nyní chtějí ovládnout celou planetu a s ní i zbývající rudná ložiska pouze pro sebe. Mezi bojovými roboty vyslanými společností Sirium Mining Corporation jste právě vy tím, který ostatní vede proti nepřátelům.

Robot Alliance je 3D střílečka odehrávající se na povrchu ledové planety a jde o válku robotů bojujících o kontrolu nad územími planety. Hra obsahuje řadu misí v denním i nočním režimu, které se odehrávají v několika různých lokacích. Vždy však proti vám stojí množství nepřátel, jejichž pohyb můžete kontrolovat na miniradaru v okraji obrazovky. K dispozici je vám celá řada zbraní a munice s různou účinností a několik typů náhodně nacházených power-upů. Přítomen je i online multiplayerový mód.

Robot Alliance je jedna z prvních her běžících na enginu Abyss.

Společně s Covert Ops a stařičkým Alpha Zone pro mě nejlepší střílečka v javě... plus dejme tomu Overtaker. Vizuálem asi nepřekonaná. A ta hudba... pecka.