Takže tvůrci 1C Game Studios a 777 Studios nám oznámili, že vydají FLYING CIRCUS – VOLUME I.
V podstatě chtějí na novějším enginu (podpora DX11) série IL-2 Sturmovik Battle of Staligrad/Moscow a Kuban vydat WWI realistický simulátor, de facto nástupce svého vlastního Rise of Flight do IL-2 Sturmovik Battle of XXX.
Ve výsledku bude podobně jako v DCS World možné létat s WW1 stíhačkami proti např. Me-262. :) Nu uvidíme, technicky by to mělo fungovat, pokud někdo připraví misi.

Možnost osedlat následující hadraplány (kategorie UL) a obsah:

Fokker Dr.1
Fokker DVII
Pfalz D.IIIa
Halberstadt CL.II

Mapa France (přibližně 100 x 100 km)
Několik letišť, velkých a malých měst + vesnic, letní textury jsou v plánu
Země nikoho (fronta/zákopy, krátery po granátech)
Pozemní jednotky dohody a centrálních mocností.

Zdroj: odkaz
@Red (07.11.2017 01:35): asi takto. Pokud jsi fanoušek do WW1 leteckých bojů, máš načtené rozdíly mezi letadly a preferuješ dogfighty, kdy má smysl střílet, až tehdy kdy vidíš bělmo v očích nepřátelského pilota, nemáš asi moc jiných voleb. V úvahu přichází jedině Strike Fighters First Eagles 2 (velmi podobná grafika, jednodušší letový model, výhradně single player) nebo Wing Over Flanders kde jsou i Zepelíny ale grafika je horší.

Bylo úžasné sledovat jak mé kulomety ukralovaly kusy křídel nepřátelského Spadu a dělaly díry v trupu, dokud jsem nezasáhl motor a pilota z tak 20 m. Jde ale o to, zdali Tě baví jen dogfighty.

To co říkáš, se už prakticky děje. Stejní tvůrci teď dělají na IL-2 Sturmovik Battle of Stalingrad/Moscow a Kubáň, stejný engine, včetně fyzikálního jako ROF + novější efekty, výhradně MP. Kariéra (SP) je pro smích.

Ano profit v porovnání s jinými hrami je nízký, bohužel a tak dnes platíme za 1/5 obsahu plnou palbu a všechny doplňky jsou za peníze - viz ROF, IL -2 Sturmovik Battle of XXXXX, DCS World. Jedno z mála světel na trhu by mohl být Combat Air Patrol 2, duchovní nástupce kdysi velmi rozšířeného žánru mainstream leteckých simulátoru.
@Rapier (07.11.2017 01:14): To gameplay video, který tady je, vypadá hodně lákavě. RB II a Flying Corps mají 20 let. Je podle mě otázkou jestli "kategorie online" nebude nakonec jedinou kategorií pro letecké simulátory obecně po následující roky. Ten úpadek leteckých simulátorů je strašlivý a je bohužel daný objektivními důvody (malý profit).
Nemohu souhlasit s recenzí na games.cz, že se jedna o nejlepší WW1 simulátor. Možná (určitě) nejrealističtější ale nejzábavnější? Ani omylem. Král je neporažen. Red Baron 2 a Flying Corps jsou prostě celkově lepší.
@mrazikcomp (07.11.2017 00:16): jj je mi to jasné. Ale absence Zeppelinu a celkově strohá prezentace v mých očích srážejí simulátor do kategorie online. Podle mého názoru, šlo z toho vytěžit mnohem víc.
Tak včera jsem to pár hodin létal. Je to skutečně hardcore letecký simulátor WW1 letadel. Na to jak je avionika jednoduchá, je paradoxně mnohem těžší udržet letadlo během manévru ve vzduchu. Hlavně když se člověku letoun rozpadne za téměř střemhlavého letu nebo jednoduše mu ukápne olej do obličeje během klesání a tak skoro nic nevidí. Jsou zde obrovské rozdíly mezi letovými modely každého hadraplánu a něco trefit je kumšt. V offline jsem na Experta sundal Spada (AI na novice) v Albíku co je zdarma.

Bohužel mě moc neoslovil online. Pouhých 8 hráčů, sestřelil jsem sice Jitrnici (pozorovací balón) abych to vzápětí narval do země ale celkově mě to neoslovilo. Přijde mi to jako jakákoliv další online hra. Sbíráte sestřely na dogfight serverech a to je tak vše.

Grafika mě ze všeho nejvíc připomínala sérii Strike Fighters 2. Odinstalováno.
Tak jsem to nakonec zkusil. Grafika nevypadá vůbec špatně a to i na rok 2017. Fyzika letu (na Experta) je vážně dobrá. Leckterý starší simulátor jako např. IL-2 Sturmovik: 1946 se může jít co se týče fyzikálního modelu zahrabat -ten rozdíl je propastný ale to je pochopitelné, vzhledem k faktu jak pokročil výkon PC a kdy začal vývoj IL-2 Sturmoviku (okolo roku 2000).

Jsem si vědom, že se jedná o F2P hru, naštěstí v základu jsou slušná letadla se kterými má člověk šanci. Nikdy jsem WW1 simulátory nelétal, až na pár pokusů s Red Baronem 2 někdy hluboko v minulosti, někoho doletět, vymanévrovat a trefit je takřka nemožné. Tohle bude vyžadovat hodně času naučit se létat tak aby člověk uspěl a něco sestřelil. Zkusil jsem quick mission 3 x 3 ale nebyl jsem schopen trefit nikoho, 2x jsem to narval do země. Navíc ty dvojplošníky dělají takové obraty, že člověku toho jde hlava kolem. :)

Ostatní letadla jsou placená, byť ceny nejsou hrozné, totéž platí pro modifikace. Škoda jen, že mapa kanálu je také placená.