Tak sa mi podarilo hru spustiť aj na WIN 10. Po inštalovaní patchu 1,05 a DirectX 9c, sa mi hra spustí, ale laguje. Klávesou Windows sa dostanem na plochu, potom späť do hry, hra už nelaguje, len sa v menu invertnú farby, takže text je nečitateľný, samotná mapa a hranie ale funguje normálne.
Keď idem cez nastavenie internej grafiky intel a prepnem v hre škálovanie, mám už čitateľné aj texty a rozmazané sú len fotky postáv. Stále to nie je ale ono.

SK dabing som nikdy nepočul, hral som to kedysi s českým, až teraz som sa dostal k SK verzii, to som zvedavý.

Ak niekto zistí, ako to rozchodiť normálne bez lagov a s normálnymi farbami a načítaním obrázkov postáv aj na nových win 10 alebo 11,prosím zdielajte návod. Ani v okne sa mi hru nepodarilo zatiaľ spustiť.

Link s predošlého postu zmazaný, pomiešali sa mi verzie, opravené tu:

link opravený
Link na CZ aj SK verziu:

link

Dokonca som našiel na jednom originálnom CD aj manuál, je tam pridaný. Na starom notebooku s WIN XP mi nejde zvuk, ištalácia u oboch verzí prebehla bez problémov, hru som dokonca v oboch verziách rozohral, ale neviem overiť dabing. Hra je parádna, tak si ju aj pamatám, nechápem to nízke hodnotenie, možno je príliš ťažká. Pritom stačí vždy pred spustením questu prejsť mapu a trošku postavy vytuniť.
Možem Vám hru z originálneho CD ako IMAGE nahrať na uložto. Mňa by zaujímalo ako ju rozchodiť pod WIN 10, zatiaľ sa mi to nepodarilo.
@Mrca (27.10.2022 16:44): Zdravím, plány jsou takové – natočit ukázku ze hry, vytáhnout soubory dabingu, pokud by tomu tedy struktura souborů či archivů nebránila, projít texty/titulky a zkusit najít informace o dabingu, případně identifikovat alespoň podle samotných replik. Zkrátka ten dabing nějak zaznamenat nad rámec toho, že existuje.
Zdravím, narazil jsem na vaši diskuzi ohledně hry říše magie, našel jsem svoji po mnoha letech při velkém úklidu, mám komplet v češtině.
@Jessy (26.05.2021 07:05): Netuším, jak je na tom anglická verze, tu se mi ani stahovat nechtělo, protože by mi nic neprozradila, nicméně dobové recenze o slovenském i českém dabingu mluví jasně. Obě hry však v tuto chvíli vedeme jako ztracené a tedy bez ukázky a informací, bohužel. Dokud nenarazíme na někoho, kdo hru vlastní. Ne v anglické verzi.
Jen si sem poznamenám, že hra má slovenský i český dabing... Pokud někdo vlastníte kteroukoli verzi, dejte mi prosím vědět, díky.