Říše Magie

Empire of Magic, Ríša mágie

30.04.2003

Klid magické říše naruší nečekané události, z odlehlých oblastí se začínají ztrácet vojáci. Je vyslán kouzelnický učeň Artemian, aby tuto podivnou záhadu objasnil, úkol hodný hráče.

Empire of Magic je tahová fantasy strategie od slovenských Mayhem Studios. Narozdíl od běžných tahových strategií zde chybí klasická správa měst, naopak je kladen důraz na taktický boj a průzkum terénu. S malou družinou jednotek v čele s hrdinou cestujete po rozlehlých 2D mapách a kromě hlavního příběhu můžete plnit řadu vedlejších úkolů.

Na každý tah hráče dostanou jednotky určitý počet akčních bodů a ty můžou využít na pohyb, útok nebo kouzlo. Je dobré nechávat si několik akčních bodů v záloze, neboť se přesouvají do kola soupeře a při napadení se za ně jednotky brání. Postavy získávají zkušenosti/úrovně a za menší poplatek je navíc můžete vycvičit u trenéra. Jedna skupina se může skládat maximálně ze tří jednotek a proto je válčení rozděleno na řadu drobných bitek tří proti třem.

Ke hře mám speciální vztah, hlavně kvůli tomu že se jedná o jednu právě z prvních her co jsem doopravdy doopravdy hrál jako mladší kluk. Hra pro mne v té době byla doopravdy těžká, ale pokaždé co jsem to zapnul a uslyšel jsem ten soundtrack společně s těmi vizuálními efekty, já nevím, ale popravdě, žádná hra na mě neudělal takový dojem. Doopravdy nevím co je tak jiného až odlišného od téhle hry , ale po každém zapnutí po každém shlédnutí nějakého intra či jakéhokoliv záběru ze hry se mi vrátí ten jeden krásný, božský pocit který jsem měl jen u hraní této hry. Žádná hra pro mě nic podobného neudělala...