Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rhythm Tengoku

80
1 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
akce > arkáda
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
03.08.2006 GBA
Vývojáři:
Nintendo Software Planning & Development, J.P. Room Recordings (sekundární)
Oficiální stránky:
http://lastbonus.com/Tengoku/1
Rhythm Tengoku je vůbec poslední hra od Nintenda, která se objevila na handheldu GameBoy Advence (GBA). Jedná se o rytmickou hru, která se však objevila pouze na trhu v Japonsku - nicméně o pár let později byla fanoušky přeložena i do anglického jazyka. Hlavním motivem hry je procházení levelů různé náročnosti, ve kterých je třeba pochytit rytmus hudby a ve správný čas reagovat na tyto podněty. Dohromady jde o 40 velmi různorodých rytmických miniher v základní fázi hry a celou řadu dalších remixů, bonusů a jiných levelů. Typickou pro Rhythm Tengoku je mimo vysoké obtížnosti i výrazná vizuální stránka a lehký satirický humor.

Hra vychází z japonského folkloru a různých, kulturně typických vjemů. O koncept se postaral designér a skladatel Tsunku, který právě s myšlenkou hry přišel za Nintendo. Koncept se stal úspěšným, a později vyšla další pokračování série, která se na konec dostala i mimo Japonsko do celého světa (Rhythm Heaven na Nintendo DS).


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • GBA 80
Rhytm Tengoku je jednou z nejzábavnějších her, které znám. A k tomu prakticky stačí jedno tlačítko, zachycení rytmu a následné spojení těchto dvou aktivit v jednu.

Rytmické nebo hudební hry tu byly a jsou docela dlouho, ačkoliv vždy šlo o docela obskurní žánr, nicméně právě jednoduchost této hříčky na GBA a zajímavá, čistě japonská, stylizace právě z prvního dílu Rhytm Tengoku dělá minimálně pro mě vrchol žánru. Syté barvy, řada různorodých levelů, vtipné a krátké popisky a chytlavé melodie, a k tomu řada menších a větších detailů. Navíc, na velkém monitoru a s gamepadem jde ještě o zcela jiný zážitek než u malé GBA, a řekl bych, jen výslednou impresi zlepšující. Mimo jiné jde o poměrně obtížnou hru, a nějaké levely je třeba opakovat v řádu desítek pokusů.

Například více známý a populární Wario Ware, ze kterého koncept titulu vychází, mi nepřišel zdaleka tak povedený. Nicméně Rhytm Tengoku vyšel právě kvůli sázce na japonskou mytologii a reálie právě pouze v Japonsku, ovšem vznikl i fanouškovský překlad a tedy nic nebrání užití si titulu. A vzhledem k tomu, že jde o pár MB a prakticky nulovou náročnost spuštění, jde o ideální volbu na ukrácení chvilek, ovšem vzhledem k zábavnosti i až hodin.

Pro: hratelnost, melodie, vizuální zpracování, počet levelů

+14