@Artran (03.11.2013 21:49): Díky za podrobný popis. Mohu odškrtnout Return to Ringworld z okruhu (ač minimálního) zájmu.

A že jde o bývalé zaměstance Sierry jsem nevěděl. Jejich pojetí FMV je v přesném rozporu s tím u Sierry.
@Drolin (03.11.2013 21:13): Že příběh stojí ve výsledku za starou belu (nechybí ďábelsky se chechtající záporná postava) bych ještě překousl, ale potíž je jednak v hádankách, které jsou sice logické, ale naprosto neintuitivní a pak hlavně v tom, že dobré 2/3 hry tvoří děsně otravná bludiště nebo chození zcela stejnými obrazovkami jen proto, aby se hra natáhla. Takže v jeden moment jdeš asi přes 30 (!) stejných obrazovek, což trvá asi deset minut (a není to jediný případ). Ve chvíli, kdy si oddechneš, že jsi se z nějakého bludiště vymotal, následuje hned další. Jediný klad hry je poměrně dobrý dabing. Grafika je ok v interiérech, ale selhává v tom, co by člověk čekal nejvíc - spektakulárních zobrazeních Prstence. Všechno je takové nevýrazné a nijaké. Co se týče Tsunami, tak jsem od nich měl hlavně jistá očekávání díky tomu, že to jsou bývalí zaměstnanci Sierry. Konečně i Blue Force dělal člověk, který má na svědomí Police Quest (ten se ale na Ringworldu vůbec nepodílel). Taky ještě dodám, že bez toho, aniž by člověk četl první z románů Nivena o Prstenci nemá obě hry moc smysl hrát. Je tam dost narážek na reálie Známého vesmíru, které jsou jinak špatně pochopitelné. První díl je mj. zajímavý tím, že množstvím cutscén někdy skoro připomíná animovaný film :) (a chybí tam naštěstí zcela ta bludiště).