Bodkin:

1) velení se ta trochu očekává, ale na druhou stranu nečekej, že že tě budou všichni věrně poslouchat :-). Ale pokud tým aspoň za něco stojí, tak je SL určitá autorita. Jinak má kouřové granáty, které mají poměrně vysoký strategický význam a také tu jsou ty záležitosti s mapou.

2) cíl se označí dalekohledem, pak je ale třeba dostat se k rádiu a použít jej (vyznačena na mapě). Počet náletů je omezený.
Ano, každý zasloužilý esesman by určitě uronil slzu, kdyby viděl šturm Javora s MCZ a mne na antitank post. Řekl by: Ač untermenšové, přec bojovníci.
Na druhou stranu, ta poslední tanková mise byla už méně podařená. 50% lidí se odpojilo, tanky nekryly pěchotu (což nejspíše i naopak), takže dostat se s protitankovou puškou do vesnice byl pro mne pak značný problém.

Mám dvě otázky:
1) Včem spočívá úloha squad leadera? Jeho kombo pistole/samopal je lákavé, ale netuším, zda se od něj očekává nějaké velení, určování míst atd atd.

2) Jo, jak se sakra přivolává to dělostřelectvo? Dalekohledem jsem levým myšítkem zaměřil lokaci, ale ať jsem bušil do čehokoliv, nic nestřílelo.
Virus: Leningrad se mi taky velmi líbil, jen by stačilo vždy jen jedno kolo (nicméně i to druhé jsem si užil - hlavně když jsem se proplížil až dopředu a vyhodil do vzduchu ten svinský tank); každopádně mě mile překvapila ta míra kooperace - třeba při čištění těch budov atp. - to je opravdu radost hrát.

To přehazování se mi taky stává - je to (u mě) ze současného používání kláves shift (sprint) a alt (zalehnutí) a asi s tím už budu muset něco udělat.
ViRus: To je věčný problém, kromě nastavení změny klávesnice z Shift a Altu na cosi jiného, či experimentování v Controls se toho moc udělat nedá.
Opět vynikající řež, opět hlavně Leningrad, jen se mně stává, že se samo přehodí Y a Z kvůli team komunikaci.
Jo, ten vyšší ping jde imo znát. Hlavně v těch closecombatech na opakovačky a bodáky. Tam z 90% chcípnu i když zaútočím první/dobře.
Vysoký ping mám odskoušený v CoD serii a BF. Pro mě nehratelné nad 100. RO jsem s větším pingem nezkoušel, nebyl důvod.
Zkráceně, neznamená, že hra je nehratelná, ale kulky lítají se zpožděním a pokud jde o rychlejší akci, je hráč ve velké nevýhodě. Ty fragy jsou pak jen otázkou štěstí. Pro člověka, co to hraje víkendově to možná problém není, pro někoho, kdo nad tím tráví spoustu času, to problém je a veliký
Snad vsechny pingy mistniho osazenstva jsou dost hrozne, sice je dost dulezite, jak je hra napsana, ale hral jsem uz dost FPS online a vetsinou se to jeste relativne da s pingem 100, ale vic uz rozhodne ne, optimum je 50 a mene (napriklad v Killing Floor nebo Counter-Striku se s pingem 100 trefim do hlavy jen nahodou...tedy ne ze by to s mensim pingem bylo jinak, ale myslim, ze me chapete :) ).
RedDwarf: Ono ani nemá moc cenu nějaké servery vyhledávat, ale rovnou se snažit dostat na TWB. Je to zaručená kvalita a čistě tankové mapy se tam snad ani nevedou. Pak jsem ještě někdy loni byl na serveru snad z Ruska, co limit 60 hráčů, což bylo hodně stylové, ale zase se mapy volily, navíc bez limitu, takže se pořád dokola opakoval příšerný Königsplatz.
To vím, že je to těžký handicap. To už jsou lepší fps lagy, kdy to aspoň znechutíš protihráčům
RedDwarf_Cz: Kdybych aspoň staloval, na mobilním netu jsem rád i za to, mám v plánu změnu, ale ještě nevím kdy. Ty myslíš, že je to veliký handicap?
RD: Teď jsem si dal chvilku (Berezina, podařilo se mi poprvé dát monster kill TT-33 :-D) a bylo tam jen 5 serverů, většina plná botů. Ale když příjdu večer, tak aspousta serverů, spousta lidí minimum botů.
MCZ- Pěkné, na takový server jsem tedy nenarazil. V server listu mi vyjelo cca. 10 serverů. 70% tankové mapy a na tom zbytku to bylo velmi slabé co do účasti. Proto jsem hru někdy v listopadu smazal.
Virus- když hraješ, neměl bys stahovat porno. S takovou odezvou se FPS hraje špatně, osobně bych to s takovým pingem nehrál.
Jinak Danzig je super mapa, asi má nejoblíbenější. Chodíval jsem právě na server only Danzig, tuším byl PL. Pokud budete chodívat občas hrát, snad bych i znovu nainstaloval, ale chodívám kolem 22:00 hod. spát. Jsem hrozný medvěd.
MCZ: Ok, ale jedním slovem bomba, jen to střílení od boku u mě zatím nic moc, a hlavně nezapomínat nabíjet.
Virus: byl to Leningrad, do Stalingradu jsme se už neprobojovali :-( .
Taktéž se přidávám z názorem, výborná hra. Ano je fakt, že trénink bude nezbytný, protože byly chvíle, kdy jsem si připadal jak zájíc na porážce a nevěděl, kde co. Jinak naprostá spokojenost, hlavně ta poslední mapa (asi Stalingrad), kdy pocit z boje byl velmi autentický a oproti té první mapě (Danzig) jako součást velké ofenzívy. Tedy až na možnost sundat spoluhráče a mé neschopnosti se omluvit.

Už se těším na další hru.
:-)

Bylo to dost fajn, škoda, že už jste neměli síly počkat ještě pár map/kol, ale i tak ty cca čtyři hry bohatě stačily. Klidně bych to někdy zopakoval, ideálně vždy v tu neděli (ale nemusí to být vždy neděle), jen zrovna budu asi týden mimo herní pc.

RedDwarf_Cz: vzpomněl jsem si a tři hry zachytil (dva servery a minimálně další dva byly k dispozici, jen totálně narváno):

(Bodkin je B1A4.)
Tak pořádně se snad zahrálo. MCZ mě zabil, Javor též a Virus též. Úkol splněn.
...anyway, kdo bude chtít hrát, přidejte si mě na Steamu do přátel a odchytněte mě (cca od 21h budu online).
Pokud to nebude na vás moc, můžete hodit screen s tabulkou výsledků během hry? Rád bych se podíval. Já to měl měsíc a občas jsem narazil na hru, kde hrálo třeba i 10 hráčů, jinak tam všude běhají boti, díky.
No, dnes kolem 1:00 - 3:00 na Danzigu nás bylo pořád kolem 30. Žádní boti.
RedDwarf_Cz: LOL poznám, když hraju s boty, tohle byli všichni živí lidi, bot nepanikaří, nehází si granáty pod nohy, ani se za tebou neplíží 20 metrů, aby tě pak popravil Waltherem P38 do týla. :D

U mě jde o to, že mě moc Red Orchestra v MP nebaví, holt asi nejsem dost hardcore. Raději si zahraju právě s těma botama, buď tam, anebo v BF42, a BF2. V Bad Company 1&2 miluju zase SP kampaň a v Battefiledu 3 se těším právě na SP kampaň a boje s botama.

Já to hrál před vánoci a ta hra je už téměř mrtvá. Kde ještě byli lidi, tak to na serverech s tankovými mapami, což mě nebere
ViRus: practice jsou boti, to se zase neboj.

Bodkin: Tokkarev fakt nesnáším (ještě jsem jím nikoho nezabil), ale Luger je má druhá nejoblíbenější zbraň ve hře :-).

Tak v kolik zítra (tedy vlastně dnes)? V 19h nebo 22h?
Po pár hodinách cvičné střelby už cítím, že je to lepší. Nejlíp se mi střílí s pistolemi, největší sranda byla s kulometem.

Od ostatních mě teď odlišuje jen několik let zkušenosti a totální neznalost map.
Bring it on.
MCZ: To jako když dám practice, tak jsem jako ve hře se skutečnými hráči? Jo tanky byly psycho, hmm tak to si asi už polámu prsty, ještě do toho radiové hlášky hmmm :-D
Docela odvaha se pouštět hned do tanků :-). Jen pozor, podobně jako u dříve zmíněných rolí, pokud se nejedná o čistě tankovou mapu, lidi nemají pochopitelně rádi, když klíčové role okupují nováčci. Rozhodně si pořádně namapuj příkazy (rádiové hlášky obecně na nějakou dostupnou klávesu + ty tankové na numerický blok, což už by v defaultu mělo být).
Další trénink, tentokráte v tanku a jsem fakt lama, vůbec jsem se nechytal, ale hlavně že jsme vyhráli :-)
Škoda že RO nemá klasickou sp kampaň. Takto OFP nemá prakticky žádnou větší konkurenci.
Dosti vystižné, ale fakt musím konstatovat, že ta hra má své unikátní kouzlo, třeba rifle, kde pro další výstřel je nutné nabít zásobník a poté každý naboj, bomba:-), chce to trochu cviku a snad se do toho dostanu.
:) RO je jedna z těch her, u kterých mám dojem, že naživo bych si vedl mnohem lépe než jak si vedu ve hře.
Střílení od boku je nutné se naučit - hlavně se samopaly nebo s tím StG.