Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Reconstruction Zero: I Miss the Sunrise

95
1 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
strategie > tahová strategie
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
23.07.2012 PC
Vývojáři:
Tilde-One Games
Oficiální stránky:
http://www.tilde-one.com/IMTS/
I Miss The Sunrise je sci-fi strategické RPG, vytvořené pomocí programu RPG Maker XV., ovšem s vlastní autorskou grafikou i herními principy. Je prequelem hry Reconstruction od stejných autorů, jejíž systém i svět využívá a zdokonaluje. Právě až megalomanská propracovanost herních pravidel a především universa, do kterého je IMTS zasazena, zařadila hru mezi nejvýraznější tituly spojené s RPG Makerem (pravidelně se objevuje v nezávislých žebříčcích nejlepších her vytvořených v tomto systému).

Hrdina je probuzen z hibernace na velké vesmírné základně Inquiry putující vesmírem, který zničila dosud nevysvětlená katastrofa. Posádka Inquiry se snaží z trosek vesmíru postupně znovu budovat funkční civilizaci a obnovovat řád, který byl katastrofou rozmetán na kusy. Coby velitel jedné z průzkumných letek je hráč vysílán na různé mise, spojující v sobě průzkum ztemnělého postapokalyptického kosmu s taktickými tahovými souboji s nepřátelskými plavidly. V soubojích musí hráč zvažovat velké množství faktorů: od různých typů zbraňových systémů a jejich kombinací (hráč může vyvíjet a vyrábět vlastní zbraně pro svěřená plavidla a ušít si tak výzbroj na míru svým potřebám), přes schopnosti pilotů až po vlivy prostředí. Taktických možností je tak nepřeberně.

Přestože je příběh v podstatě lineární, má hráč poměrně otevřené pole působnosti. Když neplní hlavní mise, může se věnovat průzkumu vesmíru, při kterém mimo jiné poodhaluje detaily z jeho minulosti i současnosti. Může se také starat o své piloty - kromě hledání skrytých postav jsou ve hře bohaté dialogové možnosti s členy týmu, které mohou ovlivňovat jejich vztah k hráči, a tím i výkonnost v boji či vedlejší příběhové linie (podobně jako v Star Wars: KotOR).

I Miss the Sunrise byla ve vývoji několik let a její plná verze, obsahující všechny kapitoly, byla dokončena v polovině roku 2012.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.