Rebel Inc.

Rebel Inc: Escalation

05.12.2018
07.02.2019
15.10.2019

Ve hře se zmocníte role místního vladaře. Vaším primárním cílem bude zvítězit nad vzbouřenci ve vaší zemi.

Každý z osmi typů vladařů, ze kterých si jednoho na začátku vyberete (státní úředník, ekonomka, armádní generál, bankéřka, pašerák, náčelník, tankový velitel, ředitelka pro rozvoj), má své specifické schopnosti, které budete využívat pro stabilizaci regionů. Záleží jen na vás, jaké politické kroky pro civilní obyvatelstvo učiníte a zda získáte její podporu. Kromě vojenské strategie máte totiž ve hře mnoho jiných závazků, od rozvoje hospodářství, školství a zdravotnictví, přes výstavbu infrastruktury, po boj s korupcí.

Původně hra vyšla jako aplikace na mobily a tablety. Díky svému úspěchu se dočkala i rozšířené verze na PC s podtitulem Escalation. Ta obsahuje navíc multiplayer, podporu tvorby uživatelského obsahu a vylepšenou grafiku.

Nemáme možnosť hrať za vzbúrencov a poraziť nimi našich polovojenských a kapitalistických diktátorov. Nemôžeme si vybrať politický smer, stranu, ideológiu, rovnako ako nevieme nič o vzbúrencoch, proti ktorým bojujeme - nemáme preto motiváciu proti nim bojovať, najmä keď majú podporu u samotných miestnych obyvateľov, ktorých zabíjajú napr zablúdené strely našich stíhačiek. Máme síce na výber pár možností, ktoré nám počas hry vyskakujú na obrazovke - schváliť voľby, schváliť práva ženám; ale to má vplyv len na mieru podpory od miestnych obyvateľov. V skratke, chýbali mi politické možnosti, aké ponúka napr Democracy 3. Jedinou dôležitou voľbou pri ceste k víťazstvu máme - podpísať so vzbúrencami mier, alebo ich vojensky úplne vytlačiť z krajiny.

Tomu, kto by si chcel zahrať radšej za vzbúrencov (hoci nenásilných), odporúčam hru People Power: The Game of Civil Resistance.