Ranní show Evropy 2

01.12.2008

freeware

Jste fanoušci hudební rádiostanice Evropa 2? Sdílíte sympatie k Patriku Hezuckému a Leoši Mareši? Ne? Přesto je Ranní show Evropy 2 zajímavou komickou hříčkou, berouc si inspiraci ve starých point & click adventurách. V krátkém příběhu se ujmeme role Leoše Mareše, který právě vede velmi duchaplný dialog se svým kolegou, míříc tradičně do své každodenní práce. Objevuje se však hrozba s gorilou ve studiu, jež se rozhodla pro menší vyhlídkový výlet ze zoo. Nezbývá nic jiného, než celou situaci urychleně vyřešit. Hra si zaslouží pozornost především kvůli hezkému komiksovému zpracování a profesionálnímu dabingu, jenž je namluven jejími skutečnými živými předlohami.

Co si pamatuju, tak je nadabované jen intro, pak už jsou jen texty. Kvalita zvuku je taktéž příšerná, takže jediná věc, kvůli které se dabing může vydávat za profesionální je ten, že se ti dva idioti sami namluvili. Tohle je totiž oficiálně reklamní hra Evropy 2.

Když už poslouchám rádio, většinou jiné komerční stanice, než Evropu 2, protože mi nikdy nesedli její moderátoři v čele s Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým. Kdybych neměl v oblibě české a slovenské freeware adventury, tak bych o Ranní show Evropy 2 ani nezavadil a v tomto případě by to žádná škoda nebyla.

Dva výše zmínění moderátoři se totiž v části hry sami nadabovali a pokračují v tom samém stupidním humoru, který předvádí v rádiu. Gorila ve studiu je nápad, hodný génia a ještě více potápí už tak mizerný příběh. Snad jen vizuální stránka je vcelku povedená, ale to je málo.

Pro: vizuální stránka

Proti: stupidní humor, gorila, krátké

Peklo, Leošek nejen že připomíná želváka chůzí, ale i přiblblým výrazem. Zažil jsem ho v Superstar (nebo co to bylo) a tam se tvářil normálně. Také se tam nelesknul tak, jako v této hře. Nechápu proč každá postava má na sobě ten bílej flek, že by chybějící stínování ?

Některé hlášky byly docela průměrné, ale mnoho jich bylo dost ubohých. Hudba celkem ušla, nerušila, podbarvovala. Slyšel jsem tuny lepších, ale mohlo být hůř.

Ani jediná spása hry nevyšla - Mareš, popřípadně jiná ksichtící se postava, rozcupovaná na kousky agresivní gorilou. Škoda.

Hru jsem nakonec nedohrál, protože mi to přišlo jako obrovská ztráta času. Nenašel jsem na hře moc věcí, co bych měl jako motivaci.