Rake

13.07.2015

Rake je hororová hra, kde hrajete za vědce Gordona Davise, který se zajímá o neznámé druhy tvorů a nadpřirozené aktivity. Když se dozvídá, že v lesích na severovýchodě Spojených států bylo spatřeno neznámé stvoření, kterému se přezdívá Rake, ihned se vydává na cestu, aby místo prozkoumal.

Hru začínáte na místě, kde bylo stvoření nejčastěji spatřeno. Máte založený provizorní kemp a začínáte pátrání. K dispozici máte kamerový systém s nočním viděním a pohybovými čidly, který můžete rozmístit na různá místa na mapě, a pokud se vám podaří chytit do pasti i nějakou lesní zvěř, lze ji připevnit kameru na záda a poté ji vypustit do přírody. Po setmění můžete v karavanu prohlížet záznamy kamer, rozmístěných po mapě, v případě zachycení pohybu se okamžitě vydat na místo. V případě nouze můžete použít i vlastní zbraň, protože Rake není mírumilovné stvoření a stačí jedna jeho přesně mířená rána a začínáte od začátku. Hra končí okamžikem, kdy se vám podaří neznámé stvoření chytit, nebo zabít.

Vývojáři plánují přidání multiplayeru až pro 4 hráče, kde si hráči zahrají za lovce i za Rakea.

Nehrál jsem příliš dlouho, takže nebudu hru hodnotit. Graficky předpotopní a nepochopitelně docela HW náročná horrovka o chlápkovi, který se zakempuje v lese, aby mohl pomocí kamerového systému chytit jakési monstrum. Dost krkolomné a těžkopádné ovládání a také to, že nemám moc rád lekačky, které jsem očekával, mě od hry odradilo. Jak ale říkám, déle než 30 minut jsem tomu nedal, takže hodnotit nebudu.

Pro: docela zajímavá premisa

Proti: hrozná grafika, těžkopádné ovládání, absence tutoriálu. HW náročnost