Všem se omlouvám, skutečně jsem udělal chybu.

@leebigh: Tak ono na ekurdu stojí, že je hra postavená na stejném enginu jako má Duke Nukem 3D, což by snad měl být Build engine. Nicméně, Quest for Saddam zřejmě bude, svým způsobem, remakem Quest for Hussein, obojí je od stejných tvůrců.

@Malis: To, že spousta zdrojů na internetu pravdu neobsahuje mi známé je. Zvláště u takových zdrojů, jakými byly wikipedie či ona kurdská stránka. Pravdou je, že když se snažím napsat popisek na nějakou podobně méně známou hru, tak se chytám každé větve v dosahu a některé z nich jsou zkrátka suché (a navíc se navzájem potvrzují v mýlce). Přehlédnutí informace o použitém enginu v odkazu, co jsem sám sem nahodil, je však, bez debat, akorát dokonalou ukázkou mé vlastní hlouposti.
@tloucihlavouostul (27.01.2013 18:06): Mám také jisté pochyby o použití Build enginu. Přinejmenším to určitě dělají zmatky v názvech. Pokud kliknu na Tebou citovaný odkaz (ekurd.net...), tak je tam název Quest for Saddam (a žádné potvrzení Build enginu) a pokud kliknu na download, tak se objeví opravdu dosovská buildovka , ale pod názvem Quest for Hussein !
A tady ty screenshoty mluví samy za sebe.
Screenshots
Není Quest for Saddam nějaký remake na novém enginu ?
A to druhé gameplay video opravdu není Build engine.
@tloucihlavouostul (27.01.2013 18:06): Právě tím odkazem na wiki jsi mi potvrdil, že nepoužívá Build Engin ale nějaký "Torque Game Engine" :) Myslím že si to dost pleteš s "Quest for Al-Qa'eda: The Hunt for Bin Laden" ktérý je volně ke stažení. A "Quest for Bush" je modifikace pro Quest for Saddam kde místo Saddama tě čeká na konci Bush. Ne všechny zdroje na internetu jsou pravdivé.
@Sasakr (25.01.2013 18:43): To mi později taky došlo. Při psaní popisku jsem se řídil jakous srovnávací recenzí Quest for Saddam s Quest for Bush, kde to ovšem takto stálo... tedy nejdřív se tam zmiňovali o střílení prostitutek. Taky je tu ještě možnost, že došlo k úpravám v rámci modifikace samotné.
Ten gameplay z Virtual Jihadi na střílení nevinných civilistů moc nevypadá...