Quest for Saddam

14.05.2003

Jmenuje se Saddám Hussain, je ztělesněným zlem a musí být zničen. Naneštěstí za ním stojí se zbraní v ruce celý Irák, tudíž jeho zničení nebude jednoduchou záležitostí. Na scéně se ovšem objevuje statečný americký voják, který má zájem o vysokou finanční odměnu vypsanou na Saddámovu hlavu a jemuž vybití irácké populace nečiní žádné potíže.

Quest for Saddam je levnou humoristickou FPS, která se v době svého vydání těšila zájmu předních amerických médií. Hra byla považována za technicky velmi zastaralou a xenofobní. Úkolem hráče je prostřílet se skrze zástupy iráckých vojáků/teroristů až k samotnému Saddámu Hussainovi. Quest for Saddam je pokračováním podobně laděného titulu Quest for Al-Qa'eda: The Hunt for Bin Laden z roku 2002.

Hra je známá také pro svou velmi kontroverzní modifikaci The Night of Bush Capturing: A Virtual Jihadi, kde je úkolem hráče naopak dopadnout George Bushe. V této modifikaci místo střílení teroristů zabíjíte především nevinné civilisty. Modifikace měla podle slov svého tvůrce Wafaa Bilala poukázat na stereotypy ve vnímání cizích kultur.

Všem se omlouvám, skutečně jsem udělal chybu.

@leebigh: Tak ono na ekurdu stojí, že je hra postavená na stejném enginu jako má Duke Nukem 3D, což by snad měl být Build engine. Nicméně, Quest for Saddam zřejmě bude, svým způsobem, remakem Quest for Hussein, obojí je od stejných tvůrců.

@Malis: To, že spousta zdrojů na internetu pravdu neobsahuje mi známé je. Zvláště u takových zdrojů, jakými byly wikipedie či ona kurdská stránka. Pravdou je, že když se snažím napsat popisek na nějakou podobně méně známou hru, tak se chytám každé větve v dosahu a některé z nich jsou zkrátka suché (a navíc se navzájem potvrzují v mýlce). Přehlédnutí informace o použitém enginu v odkazu, co jsem sám sem nahodil, je však, bez debat, akorát dokonalou ukázkou mé vlastní hlouposti.