Purble Place

30.01.2007

Purble Place je logická hra hlavně pro děti, dodávaná společně s operačními systémy Windows Vista a Windows 7. Hra obsahuje tři minihry v jedné.

V Comfy Cakes se hráč stává pracovníkem v pekařství Chef Purble a jeho úkolem je sestavovat dortíky přesně podle objednávky. Dortíky se liší tvarem, těstem, náplní, polevou a zdobením.

Purble Shop umožní zahrát si na detektiva. Úkolem je sestavit obličej pana Purbla, ukrytého za závěsem. Obličej je tvořen čtyřmi prvky - vlasy, oči, nos a rty. Hra vždy poskytne nápovědu, kolik prvků hráč odhadl správně.

Poslední minihrou je Purble Pair - jde v podstatě o klasické pexeso, kdy je nutné nalézt dva stejné obrázky. Velké usnadnění představuje tzv. mrkací žeton, který na chvilku otočí všechny karty.

Když jsem zkoušel všechny hry, které jsou součástí Windows, nemohl jsem vynechat ani dětskou hříčku Purble Place. Nejde však o titul, u kterého bych trávil tolik času, jako u ostatních her, implementovaných do nejpoužívanějších operačních systémů.

V Comfy Cakes jde o pečení dortů podle předem daného receptu, Purble Pair je prostě klasické pexeso a v Purble Shop se musí správně poskládat obličej dané postavy. Poslední minihra je podle mě nejtěžší, alespoň když jsem se snažil mít co nejvyšší skóre. K tomu jsem potřeboval trefit konkrétní vzhled vlasů, očí, nosu a rtů, ale kombinace byly čistě náhodné, a tak bylo opravdu obtížné dosáhnout toho, aby byly všechny prvky správné.

Purble Place je prostě hra pro děti, a to ne pro nějaké deseti či dvanáctileté raubíře, ale pro ty nejmenší. Ty na chvíli jistě zabaví, ale já vidím virtuální zábavu někde úplně jinde.

Pro: tři různé minihry

Proti: hra pro malé děti

Tak tohle je opravdu záležitost pro malé děti, která těžko může nabídnout cokoliv někomu, kou bylo více než 6 let. Velmi krátké minihry, jednoduché na dohrání nejsou bohužel při opakovaném hraní nijak zábavné. Ale chápu, že rozhodně nejsem cílová skupina pro tuhle hru a je od MS pěkné, že myslí i na ty nejmenší.

Pro: Pro malé děti je to fajn :)

Proti: Pro ty velké to už fajn není :)