Projector Face

02.06.2016

Projector Face je 2D point and click adventura s ručně kreslenou grafikou od kanadského studia Fluik Entertainment. Hlavním protagonistou je zde humanoid s projektorem místo hlavy, který komunikuje pouze prostřednictvím promítání krátkých filmů na k tomu vhodných površích.

Příběh je vyprávěn stylem němých filmů a odehrává se v malém městečku, jehož obyvatelé hlavního hrdinu zrovna nevítají s otevřenou náručí. Hra se ovládá pouze pomocí myši a mimo zmíněné komunikace je třeba sbírat a kombinovat předměty, opravovat nalezené filmové pásky a řešit různé hádanky.

Němý film: The Game, asi tak by se dal charakterizovat počin Projector Face. Zvuky okolí slyšet jsou, ale jinak je veškeré dění, včetně výhružek obyvatel, znázorněno formou textu, přesně jako v němých filmech. Jde o docela originální nápad, kdy má hlavní hrdina místo hlavy promítačku a dorozumívat se tak může jen pomocí přehrávání filmů.

Obrazovek je asi deset, takže hra není moc dlouhá a dá se dohrát do hodinky. Já chtěl ale získat všechny achievementy a jeden je za bezchybné projití, kdy ani jednou nesmí dojít k nesprávnému použití předmětu či zbytečnému kliknutí na aktivní místo. Nastal tak festival ukládání a nahrávání pozice a herní doba se mi zdvojnásobila. Téměř všechny úkony jsou však vcelku logické a nikde jsem dlouho netápal.

Hlavní hrdina nachází filmové pásky, které je třeba před promítáním nejdříve doplnit o chybějící části. Samotné skládání je příjemnou minihrou, i když trochu krátkou. Nalezené filmy bohužel nejsou úplně vhodné pro děti, kterým jsou promítány, a tak tu po třech projekcích máme takové novodobé Frankensteinovo monstrum. Když už to vypadá, že celý příběh skončí smutně objeví se nový kamarád Television Face.

Pro: interaktivní němý film, hlavní hrdina, logické úkony, skládání filmových pásek, konec

Proti: krátké