Má dneska PR vůbec nějakou hráčskou základnu? Tipoval bych, že se většina původních hráčů přesunula do Squad, což je v podstatě standalone komerční nástupce PR od stejnýho dev týmu.
@Kwoky (07.05.2022 11:56): Tak video tě naučí základ, pak můžeš mrknout na neoficiální návody na yt.
Ale z mých zkušeností je nejlepší hrát základního třídu jako je rifleman apod. a prostě sledovat ostatní a učit se od nich protože je spousta věcí který tě návod u takových her nenaučí.
Důležitý si je uvědomit, že tohle nejde hrát jako klasickou střílečku, nutnost poslouchat velení a nikdy se nesnažit o solo jako Rambo.
Každopádně pokud chceš zkusit do začátku semi-mil sim tak bych si zahrál rising storm 2 páč ten je k nováčkům žánru schovívavější a zkušenosti pak můžeš přenýst do her jako je squad,post scriptum apod.
@Hitsuran (07.05.2022 11:39): Nemám problém s realistickými mechanikami (třeba recoil zbraní mě zaskočil, ale vlastně se mi líbí). Mám problém s tím, že nevidím cestičku, jak bych se ty složité věci mohl naučit. Asi se předpokládá, že je hráč zocelen roky bitev z jiných her a pak si to užije. Já jsem to chtěl zkusit a jako začátečník jsem totálně shořel. A to za svůj nejoblíbenější žánr považuju právě střílečky.
@Kwoky (07.05.2022 00:04): Tak tohle není typ hry kterej je určenej pro hraní s ai, pokud to je jako squad tak to není run and gun arkáda jako normální battlefield takže všechno je o koordinaci/taktice týmu takže tyhle hc mechaniky dávaj smysl protože to není o individuálním skillu aby tam každej běhal sám za sebe a honil killy.
Ten návod sem zkoukl a přijde mi v pohodě, v praxi se dozvíš všechno co je u takovýhle hry potřeba do začátku...zbytek už musíš získat se zkušenostma ve hře.
Nevím co tě baví za hry ale dle mě mil simy nejsou tvůj šálek kávy, nic ve zlym :).
Hrál to tady někdo? Chvíli jsem si to zkusil a nepamatuju si, kdy mě nějaká hra naposledy tak rozčílila. Tak by mě jen zajímalo, jestli to tak vnímal i někdo další.

Nechápu třeba zcela neintuitivní menu (Start game je Deploy, tlačítko Resume game zcela chybí, posuvníky vypadají, že jsou uprostřed, ale jsou vlevo a další a další drobnosti). Seznam serverů si musím refreshnout ručně - nemohl by se rovnou načíst sám? Už v hlavním menu jsou položky, které nováček netuší, co jsou zač (co znamená třeba "Barracks"?). O moc lepší není ani výběr spawnu - naše strana ovládá 6 bodů, ale spawnout se dá jen na dvou. Přitom boti z mého týmu jsou hned od začátku rozmístěni i kolem těch ostatních. Proč to tak je, netuším.

Ve střeleckých soubojích vyhrává ten, kdo vystřelí první. Druhému se rozmaže vidění, takže netrefí ani vrata od stodoly, a je po souboji. Boti se přitom bez problémů trefují na stovky metrů (ve chvíli, kdy já je vidím jako čtyři pixely), takže natrénovat není kde.

Je vidět, že si s tím dal někdo fakt hodně práce, ale pro mě je to naprosto nehratelné. Těžké, složité, s příšerným menu a komunitou, která si stěžuje na nové hráče a jede jen "přečti si návod" a "takhle je to schválně". Tohle je prosím pěkně oficiální tutoriál pro začátečníky. Forma "navalíme na vás všechny informace rychlostí kulometu a budeme předpokládat, že si vše perfektně zapamatujete" mě zcela dorazila. Už v minutě a dvaceti sekundách se mluví o tom, že dostanete ban. No ty vole :D