To já zase plně souhlasím jenom s tím jedním hráčem :0) Mně gameplayově tenhle ročník vyhovuje, hodnotil bych ho dva kroky vpřed, dva do strany a jeden vzad. Ale dobrej komentář, sice je to popis ale podle mě pro simulátor fotbalu nezbytnej. Přidal bych zmínku o obludné grafice na PC, ovládání který bez triků mi připadá na klávesnici mnohem lepší než na gamepadu a ten podivný systém databáze týmů. Vůbec mi na pc nevadí absence licencí, jen nějak nechápu že když už dělá vymyšlený týmy proč prostě jich nevytvoří třeba 1000 a nenechá to modovací komunitě?
@Pride4u (komentář): Bohužel máš téměř ve všem pravdu, snad jen v tom, že jeden hráč projde sám obranou na Regular. To je spíš podle mě opravdu špatné ovládání, to se mi nijak zvlášť nestávalo, ale jinak totální souhlas. PES 2015 není špatný fotbal, jako každý ročník od šestky, ale zaměřují se na prezenci místo na funkčnost.

Taky mi chybí to nastavení, taky mě sere, že AI dává góly úplně retardované, přesně jak popisuješ. Penalty byly good až do šestky podle mě, kdy jsi prostě zamířil a vystřelil, neměl jsi tam žádný power bar, buď to vyšlo nebo ne, ale nikdy jsi neměl pocit, že je to nefér. To samé přímé kopy, kde teda power bar byl, ale nebyl tak rychlý, jako je tady, no prostě máš naprostou pravdu a nemá smysl tě opisovat. Dal bych milion plusů.
@Fatality (26.11.2014 08:05): Tak to se mi zatím nestalo. Ta grafika to je pro mě nejvíc wtf. Naposled jsem teda hrál PES 2011 ale to jsem měl bulvy vyvalený o kolik je to hezčí než Fifa, tady zblízka dejme tomu, ale z dálky (tedy z obvyklých kamer ze strany hřiště) to vypadá spíš na FIFA 2003. Bych spíš přemýšlel jestli si nemám zahrát zase PES 6 který mě gameplayově baví nejvíc. Škoda že tam i na nejvyšší obtížnost AI úplně přejedu:(

Abych dal nějaký nový postřehy, AI v útočném pohybu se prakticky nedá bránit. Zásada je mít míč pod kontrolou na soupeřově půlce, jinak je průšvih. Prostě ovládání pohybu obránců mi přijde dost nanic, většinou plním roli statisty co akorát kouká co soupeř udělá, mám pocit že mačkání jakýkoliv kláves tu akci neovlivní, nedokážu se správně k hlavičce postavit ani dobře zkřížit přihrávku. Stejný pocit mám z těch centrů a rohů.
@Red (26.11.2014 02:00): Ty super recenze vychází z nextgen konzolí, já z PES 2015 taky nejsem nijak odvařený. Hlavně přetrvává problém z loňska, kdy jde AI na gólmana, se kterým vybíhám a AI střílí vždy lobem a dá gól v 98 % případů. V dřívějších byla mnohem větší variabilita, tohle je děs.
Tak jsem dnes vyzkoušel "záložní kopii"
+slušný gameplay, třeba pohyb hráčů po hřišti je luxusní, blížící se ideálu jak bych si to představoval. Hra už taky nepůsobí tak že když AI musí dát gól tak ho dá. Horší je obrovská pravděpodobnost gólů z rohu a centrů, které navíc vypadají i dost random
-slabá grafika (prý naprosto zprasený PC port) - starší díly jako 2011 vypadají mnohem lépe
-become legend a coach mod by byly výborný pokud by tu nebyl jeden aspekt, a to naprosto šílené hry kdy hraje zápas AI proti AI. Výsledky 7:0 jsou zcela běžné.

Zkusím ještě co s výtkami svede nejvyšší obtížnost, ale pro pckáře nehrající hodně online to nevypadá až tak super jako by se z recenzí mohlo zdát.