Přítmí

Twilight

1999

freeware

Český projekt firmy Numedia s.r.o., jedná se o fotokinetickou kriminální adventuru kompletně v češtině. Veškerý děj se odehrává na sérii převážně černobílých fotografií a textu, který je všechen namluven. Je k dispozici klasický horní inventář.

Ve hře vystupujete jako fotograf na volné noze Adam Kolář, který byl fotit v jednom pražském domě. V domě se ale stala vražda a je potřeba ji vyřešit.

Zajímavý počin na freeware scéně, který zaujme hlavně skvělým grafickým zpracováním, dabingem a detektivním příběhem. Nevšední zážitek bohužel kazí herní část. Mezi spoustou lokací se velmi špatně orientuje a přechodové šipky jsou často matoucí. Předmětů je ve hře málo, ale co zamrzí ještě víc, jsou většinou titěrné a v desítkách zákoutí jsou těžko k nalezení. Dialogy se odehrávají bez vašeho zásahu. A narazil jsem i na pár bugů. Ke konci chybí i komentáře u objektů, které lze prozkoumat, klikáte a žádná odezva.

Škoda, projekt měl slušně našlápnuto, bohužel to kazí nedodělaná adventurní část.

Pro: Příběh, grafické zpracování, dabing

Proti: Je toho hodně

Výborná hra, která se ke mně dostala prostřednictvím časopisu SCORE. Hned mě uchvátilo ztvárnění. Něco takového jsem tehdy opravdu nehrál. Bohužel hra je krátká, místy nepochopil jsem příběh, který se dle mého názoru zbytečně zašmodrchává.

Opravdu jsem se musel smát, když jsem viděl komisaře, kterého jsem si pamatoval jako onanistu v jednom z pokojů v klubu Michaely Kuklové ve filmu Playgirls :D

Líbilo se mi, že jsme v některých rolích mohli vidět Michala "WOLFA" Rybku a Jindru Rohlíka.
Šale Haken... v seznamu není.

Pro: zpracování, zápletka, dabing, WOLF a Rohlík

Proti: zápletka, herní doba