Power Drive Rally

červen 1995

Power Drive Rally je pokračováním top-down závodní hry Power Drive. Stejně jako předchozí díl jej vytvořila společnost Rage Software, avšak tentokrát je hra exkluzivní pro konzoli Atari Jaguar. Herní design a mechaniky zůstávají stejné, na hráče čeká 34 nových tratí z celého světa a nový vozový park. Každá z tratí má specifické povětrnostní podmínky.

Hlavní herní režim obsahuje kariéru v rallye závodech. Jsou zde tři typy závodů, a to rychlostní zkouška, rallye cross a dovednostní etapa. Později ve hře přibyde ještě vytrvalostní závod. Na určitých tratích nalezneme předměty, jako jsou peníze, stopky (na pět sekund zmrazí čas) nebo nitro (zvýšení rychlosti). Peníze jsou klíčovou částí kariéry, pokud nám dojdou, hra končí. Lze je získat v kvalifikaci a při vítězství v závodě. Za ně si lze koupit nový vůz nebo opravit stávající. Pokud se hráči nepovede kvalifikace, lze také zaplatit poplatek a zkusit závod znovu.

K dispozici je také tréninkový režim. Hru si lze zahrát i v režimu pro dva hráče, kdy spolu v přímém souboji závodí na libovolné mapě, avšak tento režim neobsahuje předměty na tratích. Hra obsahuje licencované vozy od výrobců aut, jako jsou například Fiat, Renault, Ford nebo Toyota.