Povídka o opilém Santovi

08.02.2011

freeware

Ve hře se vžijete do role Santy, který to na Vánoce malinko přehnal s alkoholem. Sobové jsou na Santu právem naštvaní, a tak se rozhodnou, že si letošní Vánoce odpracuje jen a jen sám. Nezbývá nic jiného, než Santovi trošku vypomoct.

Jedná se pouze o mini adventuru, tomu také odpovídá herní doba, která nezabere více než 15 minut. Hra se také celá odehrává v jediné lokaci. Návod na hru naleznete na oficiálních stránkách hry.

Hodně krátká vanoční adventura u které jsem ale, soudě podle názvu, čekal více opilého humoru. Nebo aspoň humoru. Ale humorné to moc nebylo, mohlo to být třeba něco ve stylu Tohohle filmu.

Na druhou stranu to má pěkné zpracování, tedy pěkné na ploše jedné obrazovky a takřka nulových animací. Ale zase tam pěkně sněží. Hra mi jela hrozně zpomaleně.

Pro: Sněží tam, "vánoční" atmosféra

Proti: Krátkost, pomalost

Oproti předchozí dvojici her od Undying Team je Povídka o opilém Santovi z trochu jiného soudku. Grafika už není tak precizní, ale přesto neurazí a hlavní hrdina je sám Santa Claus a ne neznámý chlapík.

Přesto se však nezapřou společné rysy, které se ve hrách od tohoto studia vyskytují. Znovu se příběh točí okolo alkoholu a bohužel lze i tuto hru dohrát za pár minut.

Pro: něco trochu jiného

Proti: krátké

Rychlá adventurka, kterou máte tak za 5 minut dohranou. Ale pokud nemáte co dělat, je tato hra správná volba. Čekal jsem trochu humoru (soudě podle názvu), ale ten se nedostavil. Líbilo se mi grafické zpracování i hudba. Škoda jen, že hra nevyšla o Vánocích, tak jak měla. Nyní neměla tu správnou vánoční atmosféru.

Pro: roztomilá grafika, hudba

Proti: délka hry, pomalý Santa

Povídka o opílém santovi mě správně naladila, a grafické zpracovaní docela pobavilo (hlavně výraz naštvaného soba). Celkově mi tato hra připoměla školní léta, kdy jsem s oblibou hrával flashovku "Zákony schválnosti 2" - kde se také Santa potýká s patáliemi.

Ve výsledku sice lehká a krátka adventura, ale pěkně atmosférická.
Pro mě zatím nejlepší od Undying Team - 30%
Sympatická záležitost s povedenou grafikou a hudbou v podobě jedné stále se opakující skladby, která se k tomu však tématicky hodí. Používání předmětů je logické a tak nic nebrání tomu, hru za necelých 10 minut dohrát.

Při chvilce nudy bych tohle klidně doporučil.

Pro: Pěkné zpracování

Proti: Délka hry