Dobrý den, mám prosbu která se sice týká Port Royale v CZ verzi, ne dvojky, ale ten jsem zde nenašel. Mám Win 11 a hra se sice spustí, ale je černá obrazovka a vidím pouze herní kurzor (meč) s kterým pohybuji myší a hudbu ze hry ale nic víc. Zkoušel jsem kompatibilitu ve všech možných verzích (počínaje Win 95/98 atd...) ale stejný výsledek. Prosím o radu jestli je nějaké řešení, nebo mám smolu a hru pod Win 11 nespustím. Děkuji.
@Bodkin (03.05.2012 11:28): Koukám, že Ugra se rozepsal :)

Jo, ty bitvy právě myslím zrovna dost zkritizovali v té recenzi. Ale jo, myslím, že to mám doma, dneska tam vyrážím, tak se na to mrknu. Her mám málo :-D
&Walome: Ne, lodní souboje nejsou nutnost, pirátům se mi vždy podařilo uplout a jako kupec jsem se do války nedostal.

Ale když pak vyděláš nějaký ten milion-dva-tři, tak si můžeš postavit pořádnou flotilu se spoustou děl a mužů a jít lovit piráty a pirátské úkryty či francouze. Ty boje jsou právě moc arkádovité, ovládáš jednu lodičku a pluješ a střílíš a to můžeš dělat jen s jednou zaráz, kdežto nepřítel nasadí rovnou všechny, takže to chce holt pořádné lodi s moc dělama. Ty jsou drahé a potřebují velkou posádku = další love v háji.
Jde to. Stačí kliknout v seznamu měst na to, kde chceš nakládat ze skladiště, když ti vyskočí ta tabulka, tak přehodíš ikonky těch věcí, které se ti tam vyrábí do "ručního" nastavení (musíš to otevřít klikem na název na spodku tabulky) a tam na to zboží klikneš, vlevo se ti ukáží posuvníky(nastavující počet) a tlačítko(nastavující zda bereš ze skladu nebo z města).
zatim jsem neprisel jak naridit lodi, ktera ma pravidelnou trasu, aby pri zacatku noveho okruhu automaticky nabrala zbozi z domaciho skladu a nevyjizdela s prazdnym podpalubim nebo po troskach nakupovala na trzisti. jde to nebo musim nakladat rucne?
Schválně jsem se šel podívat a Pirátská antalogie z Kolekce klasiky má tu samou češtinu.

Také jsem lovil piráta u Neloze :-D Ale jinak dalších chyb jsem si ještě nevšiml, takže to možná bude ojedinělý případ.
Je to oficiální překlad? Z kolekce klasiky kde byly oba port roayal a tortuga?
bylo to tak. jak se povede nekomu v prekladu takovyto "preklep" je mi zahadou...
JJ, to bude Belize. Myslím, že Bonnet je na stejném místě i v Pirates! :)
diky za mapu, prosmejdil jsem cely pobrezi a mapa me ted utvrdila, ze to bude chyba ceskyho prekladu asi. je to situace ze ctvrtyho vyukovyho scenare (prvni boje), kdy mam najit a znicit lod pirata Steda Bonneta pohybujiciho se pobliz mesta "Neloze", ktere jest vzdaleno cca 5 dni severozapadnim smerem od Cartageny. Tomuhle zadani by nejvic opravdu odpovidalo Belize ne?