Pop Idol

American Idol

07.11.2003

Pop Idol (v USA vydán jako American Idol) je oficiální herní verzí populární pěvecké reality show (u nás známé jako SuperStar). Hra je v podstatě velmi jednoduchou simulací soutěže, v které se ujměte vámi vybraného soutěžícího a pokusíte se jím uspět. Po výběru charakteru se přitom nemusíte vrhnout hned do soutěžení, ale vyzkoušet si to v tréninku na vybraných skladbách.

V rámci soutěže máte na výběr kolem čtyřiceti známých skladeb a po jejich absolvování nastoupíte před porotu, která vám udělí finální verdikt. Samotný gameplay přitom probíhá jednoduše, správným mačkáním či držením příslušných kláves podle instrukcí na obrazovce. Nechybí ani jednoduchý multiplayer v rámci jednoho počítače.

Podle všeho vyšla i hra American Idol: The Search For A Superstar vydaná Vivendi Universal Games. Někdy o rok dříve, tedy 1. listopadu 2002.. Má jiný cover a na mnoha webech je s touto hrou zaměňována nebo směšována. Nicméně Codemasters (vydavatel této hry) a Vivendi jsou dvě různé firmy. Tak jsem našel i Wiki stránku a tady je snad dobová tiskovka. Taky na IGN webu ty nejstarší screeny jsou zřejmě z té hry, jelikož jsem je v gameplayích na novější "AI 2003" neviděl.

To jen, kdyby se to někomu chtělo přidat.