Pole Position 2010: Management Simulation

21.05.2010

Pole Position 2010 je hrou z prostředí královny motosportu F1, konkrétně se týkající pozice manažera závodní stáje. Z tohoto prestižní postu se budete snažit svůj nově založený tým dotlačit z úplného dna až na pomyslný vrchol.

Hra v sobě zahrnuje tutoriál obsahující důležité informace pro hladší pochopení systémů a mechanismů, kterými hra disponuje. Po základním seznámení s hrou si vytvoříte svého manažera, vyberete obtížnost a závodní tým. K tomu se vám zpřístupní soubor možností rozdělených do 5 skupin (tým, personál, garáž, výzkum a management), určitý obnos peněz do začátku a úkoly, které musíte splnit. Prvním úkolem se stává výroba (motor, převodovka, aerodynamické prvky) a vybavení formule, následuje testování a trénink. Dalšími úkoly jsou například doplňování pohonných hmot, najímání lepších pilotů (170) a personálu (370), doplňování náhradních dílů či výzkum a vývoj dokonalejších komponentů (16 druhů). Je zde také možné plánovat tréninky jezdců, stavět nové budovy (posilovna), vybírat sponzorské polepy a potisky vozů nebo prodávat reklamní předměty.

Samotné soutěžení probíhá na tahy, kdy je po sérii úkolů možné překliknou na další den, týden nebo do období nejbližších závodů. Závody jsou vyobrazeny na maketě dráhy (celkem 19) s animacemi důležitých momentů a informacemi v tabulkách, do kterých je možné zasahovat a udělovat pokyny.

Hra obsahuje multiplayer po lokální sítí i po internetu.

Doporučuji, pokud máte rádi donekonečna se opakující klikání na pořád ta samá tlačítka. Mě to bavilo asi 3 hodiny a pak už mi hra neměla co nabídnout.