@Nikdykde (13.12.2016 13:01): jj zatím to vypadá zajímavě jenom pro multiplayer to musím koupit tak si dám singla otestuji a když to bude fakt dobrý tak to koupím aj s kamarádama ... Jinak když víš tak hodně o ty hře proč nenapsát recenzi ? Odemně dostaneš 100% plusko ... :)
JInak tady funguje to vestavování věcí do krajiny. Ona třeba stavba mostu nějaký čas zabere (základní kameny různých tvarů ve stavění a detajly vytvářet socháním voxelů v tom přidělanym 3D co hra obsahuje, plus případně načtení vlastní textur), ale pak ten výsledek stojí za to. Okolí furt žije, kytky rostou, zvířata chodí. Slunce zapadá, z blízkého lesa se ozývá střek a vy mezi tím máte postavený vlastní urban. Přes most občas projedou ty linky tramvaje (zastávky si taky stavíte sami a kde chcete), jak zapadá slunce vrhá to stíny a vy nakonec nainstalujete i vlastní osvětlení. Pak si řeknete, ře vedle by se slušel postavit aspoň krám, tam přidáte i parkoviště...
Krajina je tam členitá, někde je to vyloženě havaj, jinde jsou to dost originální ostré vrcholy, močály, pouště, tundry, džungle, lesy... jsou tam i dost těžce přístupná údolí, dokud tam teda nepostavíte/neprorazíte tunel.
Taky jsou tam místní domorodci, je na vás zda je vyhladíte nebo ne.
A pak nějaký zbytky ještě dávnější civilizace, tam se skrývá pár takových docela zajímavých příběhů...

Fakt je to prostě skutečný sandbox se stavěním. Moc omezení zde není.
@Mitisko (12.12.2016 23:11): no, už je to venku jako funkční verze bez EA. Já moc nejedu on-line, ale ta složka tam je a moji kamarádi tam pořád řádí.

Já si ve story mode prostě stavím vesnice, města, chaty, propojuju to tím monorailem... jako kdo je krestivní, tak se tu nesmírně vyřádí. Je to ukázka poměrně hezké voxelové grafiky. Voda je udělaná fakt pěkně, jednou jsem si omylem zaplavil takovou malou dolinu, kde jsem před tím stavěl.
Když se ponoříš do moře, postupně ubejvá světlo, mění se rostliny i živočichové a v hlubinách dokonce něco žije. Je to trochu jako interaktivní svět Karla Zemana. Vyplatí se pak časem, jak máš víc surovin, si postavit ponorku a jít se tam podívat.

Stavět můžeš kdekoliv, bořit nebo prokopávat, vykácet můžeš taky cokoliv.
@Mitisko (20.08.2016 21:07): mam v tom 176 hodin, co chceš vědět?

Pracujou na tom už dva roky, jsou stálé upgrade. Z ěnajkého technologického dema už se přepracovali na betu 02 verzy. Součástí základu jsou už i vlasdní defakto 3D programy, kde si můžeš vysochaz z voxelů co chceš, nebo si stáhneš z jejich stránek hromadu už hotových plánků od ostatních hráčů. Součástí je i tool story mode nebo dělání vlastních map, zatím jen jako dema.
Je to ajk single, tak on-line tak čiste building mode.
Postup je vidět, zvířata postupně získávají inteligenci, NPS víc možností dialogů. přidává se postupně ozvučení a v posledním patchi přibyl i podmořský svět.
Single je na delší hraní, postupně se otevírají možnosti, dostáváš blueprinty, sjednocuješ lidi, pak vytzváříš kolonii, napojuješ ji na druhou lidskou (která s váma ale politicky nesouhlasí).... vedle minecrafťáctví se tam staví i tramvajový linky, takový monorail, a pak skutečně funguje. Už v technologickým demu jsem ho měl přes třetinu kontinentu, se zastávkama, S avatarem do toho normálně vlezeš a fakt to pak někam jede v reálným čase, zastavuje.... všechny suroviny ale musíš kutat - a to hodně (pak pořibude možnost na to posílat lidi).
Stavíš ochrany kolonie. Taky sbíráš lejna a zakládáš zahrádky. To vše funguje už v tý betě.
Je to ale zdlouhavý a pokud jsi neměl trpělivost v NMS, tak nevím. Nějdřív musíš vykutat měď, sehnat plas, udělat z toho drát... je tam na to tzv. replikátor.
Pak je nutný počítat s tím, že je to většinou braný jako demo a když se pak děje upgrade na novou verzy, mažou se i sejvy.

Tahle hra je dost komplexní, já už tam měl třeba postavenou funkční soběstačnou kolonii, ponorku, vzducholoď, letadlo, vozidla, motorky, plus tu dráhu. Pak měnili verze, nyní je tam to stavění mnohem logičtejší a bohatší. Výrazná customizace. Lidi to hrají, takže ty pokusy o on-line se někdy i daří. Jen je třeba počítat, že výroba ještě nějakou dobu potrvá.