Pizza Connection

Pizza Tycoon

1994

Pizza Connection (v Americe hra vyšla pod názvem Pizza Tycoon) je obchodní strategií vytvořenou v roce 1994. Jak název napovídá, ve hře se ujmete role manažera (na výběr je více než třicet různých charakterů) pizzerie v jedné ze světových metropolí dle vašeho výběru. V průběhu hry se musíte starat o chod a později o rozvoj vašeho pizzového impéria, to znamená vybavování kuchyně a interiéru restaurací, najímání personálu a samozřejmě sestavování menu a přípravu samotných pizz.

Kapitolou samou pro sebe je možnost dát se na dráhu zločinu a spolupracovat s místní mafií či obchodování se zbraněmi a narkotiky. Důležitou součástí hry je jedinečný smysl pro humor, ať již jde o grafické cartoon zpracování, témata hovorů nebo animované tváře celebrit všeho druhu (od amerických prezidentů, Lenina až po Michaela Jacksona) napasované na herní postavy.

Samozřejmě jsem to vkládal s názvem Pizza Tycoon, netuším proč to bylo změněno.. Mě tahle původní verze bavila moc