Pirates: Golden Tits: Chapter 1

Nehotová verze
18.02.2018

Hra vypráví příběh mladého piráta, který se souhrou okolností zmocní lodi a stane se tak kapitánem. Svých nově nabytých možností se rozhodne využít k nalezení své ztracené matky. Spolu s lodí získá i zlatého papouška, který funguje jako glosátor a rádce. Postupně se součástí posádky stane i několik mladých dívek a příběh je tak okořeněný i explicitnějším obsahem.

Hlavní náplní hry je adventurní plnění úkolů, které je proloženo jednoduchým tahovým bojem a minihrami. Můžete si tak zahrát kostky, dát zápas v páce, lovit ryby, vařit a také podstoupit námořní souboje. Samotná hra je vytvořena v enginu Ren´Py, typicky využívaném pro tvorbu vizuálních novel.

V září 2022 vyšla hra i na platformě Steam.

Sepište si list všech pirátských filmů, historek a příběhů. Nebojte se těch největších klišé, nebojte se být neoriginální a nebojte se inspirovat natolik, až to nebude už jenom inspirace… a tak nějak podle všeho vznikl příběh Pirates:GT. Přesto hra, samozřejmě na poměry žánru a cenovky, poměrně slušně funguje. Občas přinesete něco od jedné postavy postavě jiné, jindy musíte umně vést rozhovor a sem tam se musíte i zamyslet. A ani minihry nejsou úplně hloupé a kdyby nebylo tak snadné odhalit stále se opakující patern, pak by rybolov nebo zápasy v páce byly hodně příjemnou kratochvílí. K tomu si přidejte poutavý, i když krátký, soundtrack (nepopírám, že vyvolávající silný pocit již slyšeného), hezky naivistickou grafickou stylizaci a občas nějaký vtipný nápad a hned máte dojem, že by mohlo jít o poměrně slušný počin party nadšenců.

Což taky není daleko od pravdy. Jen tady jde o partičku, která má ráda i lechtivější zábavu. Pohled na titulní obrázek i těm méně bystrým jistě odhalil, že složení posádky není jen dílem náhody a že hra se pyšní označením 18+  právem (a pyšní se i poměrně hojným počtem podporovatelů na Patreonu). I na tenhle aspekt hry pak sedí popis z prvního odstavce. Nečekejte originalitu, ale slušně odvedenou práci a je vidět, že autoři hru tvoří s láskou ;)  O tom se ostatně můžete přesvědčit i sami, protože po updatu bývají předchozí verze uvolněny zdarma.

Nikdy asi nebudu vyhledávat podobný typ her, ale když už mě k nim herní výzva přivedla, pak jsem rád, že to byl tenhle kousek. A na závěr si neodpustím upozornění na klamavý název. Ve hře se nevyskytují žádné zlaté sýkorky, ale jenom zlatý papoušek… to mě jako biologa vážně naštvalo!