Jediný titul studia Paradigm se odehrává za 2. světové války, konkrétně na východní frontě během Velké vlastenecké války, jenž započala vpádem armád OSY do Sovětského svazu 22. května 1941. Invazi následovalo ohromné vzepětí národů SSSR za cenu vysokých ztrát, zvrat války ve prospěch spojenců u Stalingradu (1943) a její závěr při Pražské operaci v květnu 1945. Jste armádní kapitán degradovaný ještě v rámci předválečných čistek na řadového vojína. Píší se úvodní dny operace Barbarossa a zaskočená sovětská armáda překotně ustupuje německé válečné mašinérii. Ocitli jste se v přední linii, váš batalión byl rozprášen a kamarádi padli do zajetí. Osamoceni na území obsazeném nepřítelem neztrácíte kuráž a přecházíte na partyzánský způsob boje. Dokážete osvobodit své spolubojovníky a připojit se s nimi zpět k Rudé armádě?
V tomto 3D akčním RPG nahlíženém z ptačí perspektivy vám civilisté poskytují informace a překupníci zbraně i zásoby do inventáře. Za každou splněnou misi nabýváte zkušenosti, díky nimž levelujete. Po dosažení každé nové úrovně zkušeností přerozdělíte body mezi pět základních atributů vašeho hrdiny a jeden investujete do zručnosti v zacházení s vámi vybraným kvérem. Díky vysokému množství autentických zbraní jsou možnosti vytvoření vlastní bojové taktiky široké. Vzhled prostředí, v nichž se odehrávají mise rozličných námětů, je různorodý. Čeká vás svěže zelená letní krajina, rozstřílené ulice měst, i ostražitě hlídané podzemní prostory. Ne všechna náplň misí se striktně drží dobových reálii, a tak můžete počítat třeba i s likvidací německé tajné zbraně, kterou si nacisté hodlají pojistit „konečné vítězství“ ve světové válce...
@Phoenix (19.07.2012 08:47): Přesně tak. Mám také v plánu Sabotain někdy více vyzkoušet, leč po nepříliš dobré prvním dojmu to stále odkládám.