PARTICLE MACE

23.01.2015

Ve hře Particle Mace se ujmete malé vesmírné lodi, která nemá klasické střelné zbraně, ale táhne za sebou několik částic. Vaším úkolem je směřovat částice setrvačností proti nepřátelům a současně uhýbat jejich útokům. Nepřátelé také nestřílejí, ale snaží se do vás narazit.

Hra obsahuje celkem 150 misí, ve kterých budete mít za úkol ničit nepřátelské lodě či asteroidy na čas nebo na počet, protnout určené body, prchat před nezničitelnou nepřátelskou lodí nebo před vším uhýbat a snažit se po danou dobu nikoho nezabít. Některé mise jsou ohraničené také prostorem a pokud se objeví současně rychlí nepřátelé a velké asteroidy, je to velká výzva. Proto počítejte s tím, že v této hře budete často umírat, mnohdy těsně před splněním mise.

Kromě misí pak hra obsahuje i různé variace na endless mode. Plněním úkolů si odemknete další lodě, které se liší rychlostí, velikostí částic, jejich počtem nebo setrvačností. Do hry si pak můžete vždy zvolit tu, která se vám bude jevit jako nejvhodnější. A pokud budete hodně šikovní, můžete se zkusit umístit také v žebříčku nejlepších hráčů.

Když jsem viděl vysoké hodnocení na Steamu, tak jsem se nechal nalákat. Nejdřív jsem moc nechápal, co se na tom komu líbí, ale postupně jsem tomu přišel na chuť. Jestli máte rádi výzvu a nevadí vám časté umírání, nebudete zklamáni.