Orcs Must Die! 2

30.07.2012

Orcs Must Die! 2 je přímým pokračování původního Orcs Must Die!. Jedná se o akční strategii ve stylu tower defense. Pokračovaní s sebou přináší spoustu novinek, například přepracovanou knihu kouzel, i více způsobů, jak klást pasti. Kromě toho hra obsahuje nový systém upgradů, nové druhy Orků a kampaň. Dále jsou značně rozšířeny možnosti, jak zabíjet Orky. Nyní budete moci Orky upalovat, házet, nebo jim třeba odsekávat končetiny.

Druhý díl začíná jen pár dnů po konci jedničky. K vašemu válečnému mágovi se přidává jeho antagonistka z předchozího dílu. Kouzelnice, která stojí za zničením řádu Řádu, totiž po uzavření portálů hlavním hrdinou náhle ztratila schopnost telepaticky ovládat Orky, kteří se následně obrátili i proti ní. Za odehraná kola budete získávat lebky, které můžete utratit za upgrady opevnění apod. Nově je také k dispozici kooperativní mód, kde můžete s kamarádem bránit svoji pevnost bok po boku. Důvodem pro vytvoření kooperativního módu byla mimo jiné zvědavost vývojářů, o kolik naroste počet zabitých Orků. Dodnes jich prý hráči v prvním díle zabili přes 3,4 miliardy.

Hru jsem zkoušel již někdy brzy po vydání, protože první díl byl přesně můj šálek čaje. Přišlo mi to ale už spíš cílené na co-op, moc jsem nestíhal a hru uložil k ledu. Jelikož mám poslední dobou konečně s kým hrát a dotahuji herní resty, tak se dostalo i na Orky. Bohužel hra už docela zestárla po všech stránkách.

Co mi vadilo asi nejvíce, byly takové nějaké ošemetné hitboxy, takže jsem většinu času prostě střílel nejsilnější ránu do davu orků a ono to fungovalo. Hrál jsem za čarodějku, některá její kouzla byla fajn, pasti taky, pomocní lučištníci skvělí. Obtížnostně tak nějak pohodička, místy bohužel trochu nuda. Výzva je to asi spíš jenom usilovat o maximální skóre, ale to je zase trochu zbytečné sebemrskačství.

Naštěstí se hra nebere opět moc vážně, a tak se celý příběh nese v pohodovém odlehčeném duchu až do konce. Celkově vzato mě to bavilo, ale nějakou motivaci na znovu rozehrávání některých levelů už tam necítím.

Pro: nová postava, nové pasti, orkové, zbraně, odlehčený příběh, některé zajímavé levely

Proti: místy trichu nuda, dost nevyvážená kolísající obtížnost, zvláštní hitboxy