Oppaidius Summer Trouble!

adventura > vizuální román *
10.12.2018 PC
Vittorio Giorgi (SbargiSoft)
V této humorné a eroticky laděné vizuální novele se ocitnete v kůži zakřiknutého introverta, který tráví většinu času doma a nikam moc nevyráží. Občas se sice objeví váš bohémský kamarád Jimmy a tuto samotu vám naruší, ale dny plynou. Až jednoho dne zazní zvonek a za dveřmi stojí nová sousedka Serafina, která je nejen velmi milá, ale má jednu vlastnost, kterou už nikdy nedostanete z hlavy – velká prsa. Postupně se s ní sbližujete, chodíte na pláž, do restaurace či arcade herny a dozvídáte se střípky z jejího života. A možná se vám nakonec podaří získat její srdce a tělo v jednom ze čtyř konců.

Kromě odklikávání rozhovorů vás čekají také dvě minihry (závod v plavání a masáž zad). Po dohrání je možné začít New Game+, která umožňuje rychle přeskočit standardní rozhovory a skočit rovnou k místům, kde se můžete rozhodnout a ovlivnit tak vývoj příběhu. Dohrání zabere přibližně dvě hodiny.

Hra zaujme zajímavým soundtrackem z různých žánrů (klasika, elektronické retro, taneční), na kterém se podílela celá řada zejména japonských autorů. Tento projekt mohl vzniknout díky kampani na Kickstarteru, ve které se podařilo vybrat zhruba 4 500 €. Hra neobsahuje pornografické scény. Erotiku se snaží podávat s humorem a vkusně (alespoň v rámci možností).

Dlouhodobě mám averzi k eroticky laděným hrám, protože nikdy nestojí za nic. Když se mi ale Oppaidius objevil v mailu od IndieGala, rozhodl jsem se instalovat a zkusit. A dobře jsem udělal.

Autor si poměrně obratně dělá legraci z jiných podobných her, které ukazování kresleného poprsí myslí zcela vážně. Místo toho nechává hráče číst vnitřní myšlenkové pochody hlavního hrdiny a nejprve zobrazuje jeho představy. Když pak přece jen "dojde na věc" (vlna Serafině strhne horní díl plavek), má pak chudák vaše postava problém se soustředit na cokoliv jiného a všude vidí jen ty enormní dudy. Tahle část mi připadala dost humorná. Závěr je pak i poměrně chytrý a mile mě překvapil. Myslím ten "civilní" konec. Záznam jiného z konců je možné najít jen na Pornhubu :)

Po technické stránce jsem spokojený. Hra funguje dobře, nikde mě nic nezdržovalo ani neprudilo. New game+ umožňuje dostat se rychle k nevyzkoušeným možnostem, což mi přišlo jako skvělý nápad. Hudba ke hře sedí a naštěstí se mění dost často, takže nezačne lézt krkem. Grafika kombinuje anime s pixelartem, což se mi úplně nelíbilo, ale zážitek mi to nijak nezkazilo.

Strhávám tedy za trochu horší grafiku, z příběhu šlo asi taky vytřískat trochu víc. Herní doba je úplně tak akorát. Pár bodíků strhávám i za hlavní hrdinku, protože není nijak zvlášť hezká, jen je prostě hodně obdařená. To je na můj vkus málo a ocenil bych i nějaký náznak osobnosti. Ale na tu trochu zábavy to stačilo, takže jsem spokojený.

Pro: Humorné momenty / Vkusný přístup k nahotě / Solidní soundtrack

Proti: Hlavní hrdinka / Příběh mohl být trochu lepší / Místy slabší grafika