Ookami to Koushinryou: Umi o Wataru Kaze

Spice and Wolf: The Wind that Spans the Sea, The Breeze Across the Sea

17.09.2009

Volné pokračování hry Ookami to Koushinryou: Boku to Holo no Ichinen, které je stejně tak inspirované mangou a anime seriálem na západě známým pod názvem Spice and Wolf. Stejně jako předchůdce, ani Umi o Wateru Kaze nevyšlo mimo japonský trh a hráči jsou tak odkázáni na neoficiální anglický překlad.

Příběh opět sleduje obchodníka Krafta Lawrence a jeho vlčí společnici Holo, která skrývá svou identitu před lidmi. Stejně, jako tomu bylo u prvního titulu, tak i zde Holo hledá svou domovinu, nicméně tentokrát je překážkou zaplavená oblast, přes kterou se lze dostat jen po podstoupení kontroly, která by však odhalila, kým Holo opravdu je. Ve snaze najít alternativní cestu se setká naše dvojice s dívkou jménem Luka, jejíž nezvěstný otec býval převozníkem.

Hratelnost se nijak zásadně neliší od předchůdce. Opět se musíte starat o obchody, cestovat po světě a mluvit s NPC a samozřejmě i udržovat dobrý vztah se svou společnicí Holo. Mezi novinky však patří časově omezené eventy a především možnost volby romance. Tentokrát není jediná volba pouze Holo, ale i zmíněná Luka, dále pastýřka Norah a obchodnice Eve, přičemž poslední dvě zmíněné jsou jistě známy fanouškům předlohy. Hra opět nabízí několik konců a post-game endless mód.