Ookami to Koushinryou: Boku to Holo no Ichinen

Spice and Wolf: My Year With Holo, Holo's and My One Year

26.06.2008

Hra na motivy stejnojmenné mangy a anime seriálu, který je na západě známý pod názvem Spice and Wolf. Hra se snaží zpracovávat témata, které jsou známé fanouškům předlohy, tedy rozvíjení vztahu hlavního hrdiny s vlčí bohyní Holo v podobně visuální novely a nechybí ani další neodmyslitelná část, kterou je obchodování. Hra je tak zároveň jakýmsi byznys simulátorem.

Příběh se odehrává v alternativní lince, která je předlohou pouze inspirována a propůjčuje si postavy. Hlavním hrdinou je tak stále obchodník Kraft Lawrence, který cestuje se svým koněm a povozem mezi městy a převáží suroviny. Má však také ještě jeden neobvyklý náklad a tím je zmíněná vlčice Holo, která musí před lidmi skrývat svoji identitu. Ráda by se však dostala do své domoviny a Lawrence je k tomu může být nápomocen.

Jelikož si Holo nepamatuje přesnou lokaci svého rodiště, tak se velká část hratelnosti točí kolem získávání informací od různých obyvatel měst, které navštívíte. Mezi tím je však potřeba stále myslet na obchodování a celkově si nenechat ujít žádnou příležitost vydělat peníze. V neposlední řadě je pak nutno se starat o váš vztah s Holo. Hra nabízí tři možné konce a po dohrání se nabízí i New Game Plus, kde se přenesou vaše získané zkušenosti.

Hra vyšla oficiálně pouze v Japonsku, nicméně je k dispozici neoficiální anglický překlad. O rok později vyšel další díl s názvem Ookami to Koushinryou: Umi o Wataru Kaze.