Ontamarama

Ontama: Onpu-tou Hen

06.11.2006

Ontama jsou hudební stvoření žijící pokojně s lidmi na ostrově Onpu Island. Své hudební schopnosti propůjčují lidským umělcům a na ostrově tak existuje i škola trénující tzv. Ontamaestros. Mezi studenty je i Beat a Rest, naši dva hrdinové, kteří si jednoho dne všimnou, že jeden Ontama byl unesen. Vydají se tak po jeho stopách, přičemž na své cestě samozřejmě zužitkují zvůj hudební um.

Ontamarama je hudební arkáda, která plně využívá dotykovou obrazovku konzole, přičemž základní koncept je podobný, jako například ve známé sérii Guitar Hero. Hráč musí mačkat správná tlačítka v momentě, kdy značky v horní části obrazovky dosáhnou určitého bodu. Ještě před stisknutím tlačítka musí však hráč věnovat pozornost zmíněným Ontamům, kteří se na obrazovce objevují v různých barvách a hráč na ně musí kliknout nebo je zakroužkovat dřív, než je pozdě. Tempo se samozřejmě postupem času zrychluje a hráč musí dávat pozor i na černé Ontamy, kterým je potřeba se vyhýbat. Mimo příběhový mód jsou pak k dispozici i arkádové volné hry zaměřené na skóre.