Omega Boost

akce > 1st person akce
14.09.1999 PS1
Lidstvo je v troskách. Vetřelci útočí a naší jedinou nadějí jsi ty a tvůj mech. Mech měřící 40-50 metrů, který má dvě nohy, dvě ruce a umí létat.

Omega Boost je 3D střílečka, ve které si můžete vybrat buď pohled z vlastních očí, nebo zpoza vašeho mecha. Hra nabízí 9 úrovní, mezi kterými nelze ukládat hra. V případě smrti musíte začít hru pěkně od začátku. Hodně záleží na zlepšování vlastních schopností, abyste úroveň čistě a rychle vystříleli. Tím dojde k vylepšení vlastností vašeho mecha. Bez těchto vylepšení nemáte moc šancí v pozdějších úrovních, kde vás mimochodem čeká i souboj na čas. V každém levelu vás čekají 2 až 3 bossové, na které platí pokaždé odlišná taktika.

Tohle je moje velká srdcovka. Co jsme se tohodle napařili u bratránka na televizi. Kolikrát naprdel jsme dostali. Kolikrát jsme si přehráli to skvělé intro. Kdo by to byl řekl, že tuhle hru mají na svědomí tvůrci Gran Turisma. Dokonce to jede i na stejném enginu. A to skvěle, protože tahle hra je na poměry PS1 krásně plynulá a hodně rychlá. Možná trochu na úkor pozadí, ale na to kadí pes.

Ve hře se nedá ukládat. Cíl hry je takový,že musíte být tak dobří, abyste každý s devíti sektorů vystříleli tak rychle, tak přesně a tak důkladně, aby se vám na konci každé mise zpřístupnil powerup zbraní a rychlosti. Jakmile nezískáte po každé misi powerup, tak nakonci nebudete mít šanci. Obtížnost se totiž vyšponuje do nebývalých rozměrů a obtížnost poslední mise (v potrubí) je jedním slovem peklo.

Opakováním hráč lepší může býti. Takže po každé smrti zase pěkně od začátku celé hry. Na druhou stranu si nepamatuju hru, u které bych měl tak sladký pocit z jejího zdolání. Dodneška si přesně vybavuju tu misi na čas, ve které jsem vybouchnul snad tisíckrát. Kterou jsem pak nakonec po tisícím zopakování dal s prstem v zadku. Kéž by stačilo to jen splnit. Ten powerup je hrozně důležitej.

Nevím, jaký nervy bych na to měl dneska. Tenkrát byli přeci jenom hry drahý. Takže jsme neměli moc co hrát. Playstation jsme neměli očipovaný. Když už se něco nskytlo, tak jsme to jak se patří propařili. Možná to někdy zkusím přes emulátor. Docela by mě zajímalo, jak bych to dneska dal.

Mimochodem, hra je naprosto skvěle ozvučená a muzika je lepší v té Japonské verzi intra.

Pro: rychlá a dynamická střílečka, intro, atmosféra, skvělé ozvučení, srdcovka

Proti: možná jen masochistická obtížnost ke konci?