Olav & the Lute

Olav and the Lute

12.10.2013

freeware

Pixel-based hříčka Olav & the Lute přichází posílit žánr adventure, avšak s netypickými ingrediencemi, s nimiž se tak často nesetkáváme. Netradičním výtvarným pojetím pitoreskní melancholie protkané prosvětlenějšími kolority počínaje, které společně s retro stylizací vytváří nezaměnitelnou vizuální identitu a herním principem konče, založeném na hudebních či libozvučných rébusech. Inspirací k tomuto dílu byla 2D hra Loom od vývojářů Lucasfilm Games z roku 1990.

Představitel hlavní role se jmenuje Olav, oděn do zelených odstínů s obličejem zahaleným v kapuci, jeho si hráč vezme pod svá křídla. Po vysazení, "něčím neznámým", se probouzíme v jeskynním komplexu s opodál ležící loutnou. O pár metrů dále nacházíme jakousi oltářní místnost s pentagramovým tkalcovským stavem a třemi piedestaly s prázdným kalichem, vyhaslým ohništěm a roztříštěným mečem. Úkol zní: pohár naplnit, krb zažehnout a zbraň opravit a to skrze zahrané tóny na onen drnkací strunný hudební nástroj, jenž vlastníme. V každé lokaci vypozorujeme nějaký ten popěvek (barevně odlišené - červená, oranžová, fialová, zelená a modrá). Ten se nám automaticky zapíše do sešítku i se specifickou vlastností. Např. některý nápěv objekt "otevře". Zahráním tónového průběhu pozpátku docílíme opačného efektu čili "zavřít".

Ve hře lze nalézt a na okolí uplatnit celkem 12 umů, které na vše náležitě reaguje.