Dohráno. Čím blíže konci, tím lepší. Ale štvaly mě zbytečně dlouhé psychedelické pasáže. Jinak na designu se někdo hrozně vyřádil. Vizuál brutální, HW náročnost ovšem docela taky. Nakonec jsem to musel shodit na FullHD, protože ve 1440p už to v některých náročnějších částech nejelo nic moc.
Hraju původní, neredux verzi a v configu jsem našel nastavení k HDR. Vynutil jsem ho a vypadá, že funguje. Ale jak to není side by side, tak se to blbě srovnává. Každopádně zvláštní, že o tom není na celým internetu zmínka, že by to šlo.
Jsem myslel, že jsem to přehnal s OC a grafika mi háže artefakty a ono jen stačilo si vzít prášek... mě klepne.
Nedávno jsme dojel Blair Witch a teď zkouším tohle. Koukám, že tohle studio jede jednu myšlenku pořád dokola co?

Jako je to zajímavý, ale mám za sebou první "napojení" a jsem zpět v lesní chatě... Pocity deja vu, že mě to připadá zajímavý, ale vlastně mě to sere hlavně svojí opět přetaženou délkou...

Dabing Rutgera Hauera zní jak kdyby četl každou jednu větu pořád stejným tónem.

Ale celkově stejně jako Blair Witch to něco do sebe má. Vlastně to stejný, zasazení, atmoféru, zpracování a grafiku.
@Paul (26.11.2017 11:09): Ísť do hry takto naslepo... no neviem. Ale rozumiem, tiež som po ohlásení čakal, že tam bude viac, aj externých, lokalít a nejak mi nedošlo, že už Layers of Fear sa odohrával... v jednom dome :)
@M.a.t.t. (26.11.2017 10:45): já recenze nečetl. Chtěl jsem do toho jít blind a nechat se překvapit, takže jediný co jsem věděl, bylo že je to Cyberpunk v Krakově (což je pro mě extrémně lákavý), hraje tam Hauer a má to slušný hodnocení. My bad. Resi 7 mě prostě na začátku nechytlo, možná časem dostane druhou šanci, vím že je to dobrý.

@kuler91 (26.11.2017 10:31): ty první dvě hodiny jsem se do toho dostával a nevěděl co čekat a o refundu jsem ještě ani neuvažoval. Až později. Ale naštěstí to není tak dlouhý, takže se to dalo dohrát bez nějakýho duševního odumírání (a ten děj to přeci jen docela držel). Není to Chaser :)
@Paul (25.11.2017 19:32): Osobne som sa aj divil, keď si písal, že do toho ideš, pretože to že sa hra odohráva v jednej bytovke sa dá dočítať aj v recenziách. :) Takže ma vôbec neprekvapuje, že ti to nakoniec nesadlo, skôr to, že si to uprednostnil pred dohraním papierovo zaujímavejšieho Resident Evil 7 (neodohráva sa ani zďaleka iba v tom úvodnom dome, gameplay je pomerne variabilný a má ďaleko od walking simulatora a podobne :))
Kdo jste to dohráli, jakej jste vybrali konec? Mě přišel jako ten "zajímavější/správnej" reject, takže jsem schválně vybral embrace, což fakt nebylo nic extra. Ale ten druhej jsem si zkouknul a byl tedy trochu zajímavější, díky němu jsem zvednul hodnocení na lehkej nadprůměr. Ale celkově mě tedy Observer moc nenadchnul, hlavně proto že SOMA pracovala se stejným tématem pár let zpátky a o dost lépe.
Rutger Hauer byl ale cool. A vizuály občas úžasně kreativní, ale bohužel to neřeší že jsem se místy dost nudil.
Po pěti hodinách za mě docela zklamání..čekal jsem že se budu procházet cyberpunk Krakovem a místo toho jsem zavřenej v jednom hnusnym baráku kde nic moc zajímavýho kromě pár mrtvol není, a ty občasný stealth sekvence jsou spíš pro smích. Příběh je zatím jen čistě WTF stejně jako ty mindhack sekvence, který občas jsou zajímavý vizuálně, ale jinak nudí. Asi už fakt začínám mít na walking simulace averzi.
Rozhodne veľmi zaujímavý svet, až mi je ľúto, že sa to celé odohráva iba v jednej bytovke (s výnimkou poslednej časti a psychoedelických sekvencií)a je to krátke (po 9 hodinách som na konci a to hrám pomaličky kvôli achiementom)CD Projekt z Cyberpunkom bude ale veľké RPG, tak som zvedavý, či ten ich svet bude aspoň podobný... Poliaci tento rok z walking simulátormi a adventúrami valia (Get Event, Husky atď.) Tvorcovia Layers of Fear sú tu poznať okamžite. Páči sa mi, že dokážu rozprávať príbeh cez halucinogénne sekvencie a hlavne výtvarný vizuál a nie tradične cez kvantá nelogicky pohodených listov a textu, ako som v tomto žánri zvyknutý...