Northland

Northland: Cesta na sever, Reise nach Nordland: Geschichten aus der Cultures Welt, Cultures: Northland

2002
26.02.2014

Northland je pokračování budovatelské strategie Cultures 2 s mnoha vylepšeními. Pomozte hrdinskému vikingovi Bjarnimu a jeho lidu v cestě zpět domů. Překonejte spolu mnohá nebezpečí a doveďte vikingy zpět do jejich vlasti.

Hra má propracovaný systém profesí a staveb. V průběhu jednotlivých misí vybudujete z malé vesničky obrovské prosperující město. Každý z vašich vikingů je jedinečný. Můžete jim přidělovat různé vybavení jako například boty, nástroje a lektvary. A mají také své potřeby, jako například spánek a jídlo. Své vikingy můžete vycvičit na vojáky se schopností nosit různé zbraně, zbroj, amulety atd.

Své síly můžete změřit i s kamarády v multiplayeru, který nabízí několik zajímavých map a mísí. Vlastní mapy si můžete vytvořit v jednoduchém editoru. Pokračování v sérii vyšlo pod názvem 8th Wonder of the World v roce 2003.

V Česku hra vyšla pod názvem Northland: Cesta na sever s česky dabovaným intrem a outrem.

Skvělá hra. Když jsem byl mladší, tak jsem u ní strávil spousty hodin, to však neznamená, že si ji občas nezahraji ještě dnes. K tomu přispívá krásná nadčasová grafika a skvělé mechanismy. Pro mě je to bezkonkurenčně nejlepší strategie (nepočítám cultures 2, to je skoro stejná hra). Uvažoval jsem, že jí dám 100%, ale to můžu dát bez výčitek svědomí pouze Gothicu.
Jediné, co mi na ní vadí jsou zabagované ukazatele a absence formací u vojáků, protože se mi vždy proměnili v nekotrolovatelný "čůrek" táhnoucí se po mapě.

Pro: grafika, mechanismy

Proti: ukazatele, chybějící možnost formací