Hra, která se nechala inspirovat evidentně od AoE. Jenže všechno je tu o řád horší, počínaje grafikou, zvuky, možnostmi při budování, počtem jednotek, detailností a méně efektními souboji konče... Až se mi chce skoro napsat, že jde o plagiát či čínskou napodobeninu AoE :) Najdeme tu podobný herní systém, těží se zde stejné suroviny (dřevo, jídlo, zlato), dál je tu podobnost budov, jednotek...
Ale na druhou stranu se to docela dalo hrát a nějakých 70% si hra určitě zaslouží. Plusem je například to, že zde můžete hrát i za 'prašivé' indiány a to hned za dva různé klany. Je tu pár nových nápadů, například ono sbírání zkušeností u jednotek, specialisté kteří podporují útok, nebo mají větší ničivou sílu, atd.
Zvukové efekty jsou sice průměrné, ale hudba, ta má něco do sebe. Nejen, že se dobře poslouchá, ale je také podbarvena národními tradicemi. U Španělů nechybí kytara, u Indianů foukací varhany, u kovbojských Settlerů harmonika atd.
Kampaň mi připadala krátká, jakoby člověk jen trochu ochutnal, co všechno hra nabízí, ale neužil si toho dosyta. Mrzelo mě třeba, že jsem se nesetkal vícekrát s některými specialisty, vždy jen jednu misi a nemohl tak využívat jejich umění po celou dobu hry.
Po dohrání kampaně mě ještě na nějakou dobu zabavilo hraní Own game, kde jsou různé herní mody proti AI, na předem navolené mapě. Bavil mě především Deatmatch, kde šlo nastavit proti sobě až 7 národů a pak se bránit před jejich útoky bylo téměř nemožné - nabíhá na vás extrémní množství jednotek, až to přestává stíhat procesor :) Ani tady si člověk moc neužil oněch specialistů, protože počítač na ně neustále posílá nájemného vraha a nutí vás posílat také. Takže je lepší je nevyrábět, protože to celé leze moc do peněz.

Pro: Hra za indiány, postavy specialistů, hudba.

Proti: Slabší odvar oproti AoE.