NightStone

16.11.2001

Jedné dávnověké noci dopadl na Zem meteorit, který navěky změnil její tvář. Pekelní zplozenci začali šířit svůj teror na okolní kraje a lidem nezbylo, než přes moře uniknout na prozatím nedotčené kontinenty. Zlo si však brzy našlo cestu i přes širá moře a lidé čelili neodvratné porážce. Uprostřed poslední bitvy však na Zem dopadl další meteorit a vystoupila z něj trojice postav, svalnatý barbar, plavovlasá amazonka a čarující modrovláska. Snad jedině tím, že trojice nebyla z tohoto světa, se dá vysvětlit, jak dokázali nejen odrazit útok pekelné armády o mnohonásobné přesile, ale také vyčistit původní domovinu lidí od pekelných stvoření.

Noční kámen, který vše způsobil se však hrdinům najít nepodařilo. Po nějaké době se vrátili do svého kamene odpočívat. Lidé mezitím začali kámen a hrdiny uctívat a po nějakou dobu se jim vedlo dobře, opravili, co bylo zničeno a hrůzy války se staly div ne bájným vyprávěním. Kámen noci si však mezitím našel bezpečné místo pro své působení a začal vyvolávat nové pekelníky. Nyní je lidský svět opět v obležení zla a nezbývá než vyvolat hrdinu s hrdinkami z kamene dobra.

NightStone je izometrické hack'n'slash RPG s hratelností Diabla. Mezi questy nelze ukládat a nutnost hrát hned tři hrdiny je tím hlavním, čím se po stránce hratelnosti NightStone od Diabla, ikonického to zakladatele subžánru "klikacích" RPG, liší. V rámci každé z misí je třeba s hrdinou a oběma hrdinkami projít "jejich" část mapy. Obsažený multiplayer je až pro 8 hráčů a nechybí editor pro tvorbu vlastních questů.