Nightcaster: Defeat the Darkness

Night Caster

26.12.2001

I nevinná hra na schovávanou vám může změnit život a přinést dobrodružství, o kterém se vám ani nesnilo. Své o tom ví Arran, který při jedné takové hře hledá své kamarády v lese, ale místo nich nachází magický orb v jeskyni. Ten k němu promluví a zvolí Arrana za vyvoleného bojovníka se zlem, které ztělesňuje tajemný NightCaster. Arran se probouzí a zjišťuje, že svět není takový, jak ho znal. Sám zestárl o mnoho let a život okolo, včetně jeho vesnice, se nachází v temných dobách sužovaných zlými monstry pod vedením NightCastera. Je na čase, aby začal konat a vrátil svět do normálu.

Nightcaster je akční adventura zaměřující se na souboje pomocí magie. Ta nabízí celkem čtyři elementy, kterými jsou oheň, voda, světlo a temnota. Hráč si může vybrat, jak postupovat – lze užít hrubou sílu a projít tak hrou primárně za pomocí přímých soubojů nebo používat taktický přístup, jelikož na každého nepřítele platí jiný element závisle na jeho barvě. Arran může během hry nacházet nová kouzla, kterých je celkem 40 a vylepšovat jejich účinnost. Mimo kouzla lze sbírat i různé předměty pomáhající v průchodu hrou, jako navýšení zdraví.

O rok později vyšlo pokračování s podtitulem Equinox.

@Ronik (20.08.2018 21:20): Principielně se tomu nebráním, jde o to, aby to na té hl. kartě bylo fakt vidět a nemohly to vytlačit jiné kategorie s více štítky, či to nevedlo k přemíře sekcí v kartě hry. Mňah, tedy toto vymýšlet by pro nás mohla být placená práce na plný úvazek. :D

edit: Memphis je pro specielní typ štítků, které nebudou potlačeny těmi obyč - to zní slibně!