Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nick Bounty: The Goat in the Grey Fedora

Nick Bounty 2

31.08.2005
65
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Na PC již druhá hra s detektivem Nickem Bountym. Tentokrát nese podtitul The Goat in the Grey Fedora. Stejně jako předtím je kvůli noir atmosféře celá černobílá a stejně jako předtím je zde důležitý humor. Příběh je následující: za detektivem Nickem Bountym přijde krásná klientka. Požádá ho o pomoc při hledání zvláštního keramického díla. Nick je nyní v dvojité bryndě: nejenom, že neví, kde začít, ale navíc není jediný, kdo odcizené dílo hledá. Nebo si to alespoň myslí. A náhle je z něj součást mašinérie čínských obchodníků, obchodníků, co se bojí ukázat a tak komunikují pomocí loutek a mnoha dalších věcí.

Hra je s profesionální 3D grafikou a namluvena profesionálními herci (v roli Nicka Bountyho tradičně Jason Ellis). Přestože hra sbírala lepší hodnocení než předchůdce, jeho úspěchu nikdy nedosáhla. Hra nebyla vyvíjena tak dlouho jako předchůdce, což ale vynahradila daleko větším počtem vývojářů. Na rozdíl od předchůdce byla vyvíjena od začátku jako freeware. Na stránce hry je také kompletní návod. Jedná se o zatím poslední hru ze Bountyovské série. Ohledně pokračování se většina webů o hrách staví skepticky, což je tím, že není jistá existence samotného studia Pinhead. Je tedy možné, že toto je poslední hra s Bountym v hlavní roli.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
V určitém ohledu bych mohl vzít svůj komentář k Dirty Split a s několika minimálníma změnama ho zde s klidem na duši použít. Jak The Goat in the Grey Fedora, tak i předchozí díl totiž představují stejný typ hry jak DS či třeba The McCarthy Chronicles: Episode 1. Hráč dostává pod kontrolu klasický typ soukromého detektiva, co nemá moc štěstí, ještě méně peněz a co veškeré dění komentuje s patřičným cynismem. Ve všech případech se jedná o velice jednoduché hry, kdy není kde se výrazněji zaseknout, čímž získávají až takřka filmový nádech, který je podporován krátkou délkou zhruba do jedné hodiny hraní i mnoha snadno rozeznatelnými odkazy na klasická žánrová díla, zde konkrétně třeba Casablancu či Maltézského sokola. Dle filmových předloh stylizují autoři i grafiku a hudbu a kdo má styl noir filmů rád, tak si přijde na své (pouze by mě zajímalo, zda to, že zde u NB vypadají postavy v animacích jako lego panáčci byl záměr či se jedná o náhodnou podobnost). Samozřejmě že určité rozdíly se mezi mnou jmenovanými hrami nacházejí, každá z nich například inklinuje k lehce jiné oblasti detektivního žánru, přesto všechny představují jednotný herní styl, z čehož plyne i jednoduché doporučení. Komu se tento typ her líbí, ten si užije i oba případy Nicka Bountyho. Kdo je rád nemá, ten ruce pryč.
+5