@stromz (20.10.2021 13:49): Jop, měl jsem na mysli právě Snap, omlouvám se za zmatek :) Grafická i obsahová kvalita Snapu je v pokeších momentálně top.

Mno, k těm BDSP... taky z toho nejsem moc na větvi, ale na druhou stranu vzhledem k tomu, jak probíhá celé promo s BDSP a s Arceusem, tak si myslím, že se v těch hrách skrývá něco víc, co zatím nevíme, ale před vydáním se ještě řadu věcí dozvíme. Podle mě tam hlavně vznikne nějaká větší propojenost mezi hrami. Každopádně nějaký prostor na další novinky tam pořád může být, ale to je část té malé naděje, která je součástí čekání.
<span class="hey">@Kejtee:  @Tainaru: Děkuju pěkně!

Tainaru - aha, jasný, já byl právě s tou zmínkou o ILCA zmatenej, protože BDSP mám sice předobjednáno, ale pre-release nadšení nepociťuju. Jak popisuješ -ze Snapu cítim takovou tu lásku a kreativitu od tvůrců, kteří si s s tim prostě vyhráli, měli na to čas a udělali i věci, který by dělat nutně nemuseli.

Z BDSP zatim cejtim snahu udělat poctivej remake... a prakticky vůbec nic navíc. Obával jsem se, že remake původních verzí bude dokonalou výmluvou pro absenci dvou zásadních vylepšení Platinum - Battle Frontier a Distortion World - a to se samozřejmě stalo. Underground vypadá slušně, ale Contesty, zdá se, odhodily alternativní bojovej systém, což na nich bylo to nejzábavnější. Graficky to fakt neni žádná sláva, třeba voda vypadá výborně, ale třeba bitvy? Totálně basic, bez debat hůř než Let's Go, což je podle mě tak nějak neobhajitelný. I třeba ty fonty písma vypadaj tak nějak... basic. A místo remasterovaný hudby tu máme midi tracky.

Samozřejmě musíme zajíce počítat po honu, ale i z trailerů na New Snap jsem byl o dost natěšenější než na BDSP (už kvůli tý skvělý grafice, takhle by pokéhry skutečně měly vypadat) a v tuhle chvíli pro mě Bandai >> Ilca.
Jejda, neměl bych se vyjadřovat v nočním režimu :)
Napsal jsem studio ILCA, ale samozřejmě jsem myslel Bandai Namco, pardon.
@stromz (komentář): Pěkně shrnuto, a přemýšlím, jestli je to dobře nebo špatně, když pokémoní hra vyjde v tak pěkné úpravě od jiného studia, než je Game Freak. Ale ILCA k práci přistoupila s respektem k původnímu dílu a podle mě je dobře vidět, že tvůrce bavilo ji tvořit. Nejspíš taky měli výrazně volnější ruku a nebyli svázaní těmi tlaky a počtem pokešů, jimiž trpí hlavní série. Ale jestli budou vznikat i další nápadité spin-offové pokémoní hry, tak se nejspíš máme na co těšit.
@Kejtee (02.09.2021 17:34): Zatím cíleně requesty nedělám, ty jsem nedělala cíleně ani předtím. Spíše bych chtěla vyfotit na všechny hvězdičky všechny nové Pokémony. Takže projíždím jednotlivé trasy a zkouším přijít na nějaké ojedinělé situace, které by byly na čtyři hvězdičky. Pár Pokémonů už mám zkompletovaných, ale už je mi jasné, že sama od sebe asi na všechny nepřijdu.
@Kejtee (04.08.2021 17:27): Jasně :) A jsem z nového obsahu nadšená.

A s tou Vespiquen máš naprostou pravdu. Když si vzpomenu, jak náročné bylo vyfotit ji na tři hvězdičky a tady stačí jet, prostě jí jen vyfotit a mít ji na všechny hvězdičky naráz... :D
@Tainaru (05.08.2021 13:32): ide ti to dobre :) ja uz mam tiez zopar peknych odfotenych ale este zdaleka nie vsetko. Napr. som si vsimla, ze niektore fotky sa v tychto novych oblastiach daju zohnat lahsie nez v povodnych. Napr. Vespiquen na 3 hviezdicky nebol ziadny problem, pricom v povodnom levele to bolo obtiazne
@Kejtee (04.08.2021 21:44): Jestli počítám správně, tak dohromady s DLC je k dispozici 234 různých Pokémonů a stejný počet requestů. Requesty mi přijdou o něco lehčí než v původní hře, respektive k jejich splnění nevedou často tak nesmyslné požadavky jako dřív, i když je tam jeden request, se kterým si zatím nevím rady. Photodex se ale zaplní rychle, ten mám podle slov profesora komplet.
Potěšila mě přítomnost některých zajímavých či oblíbených pokešů a nápadité trasy.
@Kejtee (25.07.2021 19:04): Ano, jedno z těch velkých kouzel hry je, že tam každou chvíli objevíš něco nového a hlavně je tam mrtě těch interakcí :) Gratulka k objevení další cesty ;)
@Tainaru: clovek si mysli,ze uz ma vsetko preskumane a hele, alternativna cesta vo Forest, ktora vedie do peknej zasnezenej oblasti ale hlavne ma neustale prekvapuje to akymi sposobmi sa clovek do danej oblasti musi dostat, bud hodis fluffruit na pokemona,tak sa dostanes niekam ale ked na neho hodis orb,tak zase inam. Ja som to nejak nahodne hodila, takze som sa dvakrat dostala inam a bola som z toho riadne zmätená:)
@Tainaru (22.07.2021 12:17): ja si myslim, ze som bola uz asi vsade. Teda hlavny pribeh mam za sebou a myslim ,ze som nasla aj vsetky odbocky. Je ale mozne, ze som si este nieco niekde nevsimla. Aj tak to vsetko musim este pekne poprechadzat, kedze vela fotiek mi este chyba a aj kopec requestov
@Kejtee (01.07.2021 19:29): Je fakt, že ta první lokace mě taky hodně bavila.
Hm, poušť je asi taky nic moc, ale hodně se mi tam líbí přelet těch sedmi různobarevných Miniorů, když se ti to podaří.
Přítomnost Wailorda se mi naopak líbí, je to (druhý) největší Pokémon, takže ho vidět ve správné velikosti na živo je super, protože v core hrách se rapidně zmenšuje kvůli tomu, aby se vešel na bitevní obrazovku :D A jo, Volcarony mě zprvu taky potrápily, ale to bylo hlavně kvůli driftingu.
@Tainaru (01.07.2021 18:11): mne sa tiez pacia tie vodne lokacie, potom hned ta prva (v nej som stravila vela casu). Co sa mi nepaci je asi ta pustna oblast a potom ta snezna oblast. V nej som nenahrala toho vela a pride mi taka nudnejsia. A este ta vulkanova oblast s volkaronami. Tie mi lezu na nervy, lebo ich neviem trafit :)) A vlastne aj ta vodna oblast s tou velkou rybou. To je trochu nudne
@Kejtee (01.07.2021 17:35): Já jsem si nejvíc užil tu podmořskou korálovou oblast a pláže; moje nejoblíbenější je asi pak ta poslední, kterou ještě musíš odemknout :)
A obecně nemám rád lávové lokace, takže ten vulkán považuju za nejslabší, i když tam jsou zas Charmandeři a dinosauři. Co ty?
@Kejtee (01.07.2021 15:07): Nemusíš se bát, Aurus sice zakončuje hlavní příběh, ale není to poslední destinace :) Potom se kdykoli můžeš vrátit do každé lokace a jezdit dál jakýkoli level každé trasy.
@Tainaru (01.07.2021 13:55): asi mas pravdu. Niekedy je to az prilis komplikovane :) mam na teba otazku. Dam to radsej do spoileru. Mam moznost ist preskumat Aurus. Ako som pochopila, je to asi posledna destinacia. Ak by som tam sla, neskonci hra ako celok? Budem sa moct vratit do starsich lokacii?
@Kejtee (01.07.2021 11:37): Já bych doporučil se s nimi netrápit, na spoustu z nich se prostě normálně přijít vůbec nedá :) Jestli je chceš vážně splnit, tak není žádná hanba jet podle návodů.
@Tainaru (01.07.2021 10:30): wow, cez 80 hodin. Ja mam skoro 30 a to som si vravela,ze uz je to vela :)
Premyslam,ze si zacnem pomahat a najdem si nejake rady k tym requestom, lebo ich mam vela a nejak mi to nejde, aby som na ne prisla sama.
Tak jsem ještě ze zvědavosti zapnul hru, abych se mrknul na moje výsledky... docela mě to překvapilo, protože jsem si myslel, že tam budu mít nahráno tak kolem 40+ hodin, ale ono je to víc než dvakrát tolik a to jsem se ani nezaměřoval na hvězdičky jako raisen.
Ta hra asi utíká jako voda.
@raisen (30.06.2021 19:09): Tak to velký respekt, na to bych já neměl trpělivost :) Vím, že zrovna ten Steelix potrápil hodně lidí. A co si tak ještě vzpomínám, tak Glaceon taky nebyl zrovna jednoduchý, a rozhodně i pár dalších jako třeba ta Vespiquen, které jsem už pozapomněl.
A těch 55 hodin by člověk na začátku opravdu moc netipoval :)
@Tainaru (30.06.2021 18:51): Podařilo nakonec a nejvíce mi dal zabrat Steelix na čtyři hvězdičky. A docela i Vespiquen, kdy její fotka na tři hvězdičky vyžadovala vystihnout piko sekundový okamžik :D
@raisen (komentář): Tos vystihla dobře a máš to humorně napsané, pobavilo :)
Je fakt, že ty prostoje mě v závěru hry taky docela obtěžovaly, ale vlastně jsem najel na nějaký automatický režim odklikávání, takže čas od času jsem to ani moc nevnímal.
A podařilo se ti nakonec zkompletovat všechny hvězdičky u každého Pokémona?
@Kejtee (11.06.2021 19:54): Mně jich taky hodně chybělo, ale pustil jsem se do nich pro challenge a taky se dá díky nim objevit spousta ukrytých věcí, což mě hodně bavilo. A jelikož to bylo v době, kdy ještě celá řada těch requestů neměla na netu řešení, tak byla i celkem zábava zkoušet, jestli budu první já nebo ostatní :)
@Kejtee (11.06.2021 17:29): to je proto, že hra často vyžaduje i nějaký další trigger nebo přímo specifickou situaci, ale to ti bohužel neřekne. Zpočátku se myslelo, že je proto hra zabugovaná, ale ve skutečnosti v tom byly další požadavky. Když ti to nepůjde, tak sáhni po konkrétním návodu a netrap se tím, protože na to málokdy asi přijdeš :)
@Tainaru:  takze stale ma to bavi a je to fakt skvele ale niekedy nerozumiem, preco mi hra neukaze, ze som splnila request, ked som daneho pokemona odfotila v pozadovanej pozicii :) napr. dnes sa mi podarilo zachytit ducklett ako vyskocil a maval kridlami, request odomna chcel aby som ho vyfotila pri lete. Tak neviem, mozno ja robim chybu niekde a to co som odfotila nie je to, co odomna chcu.
@Kejtee (06.06.2021 20:22): To ne, pořád mi jich docela hodně chybí. Přiznám se, že ani nebyl můj cíl mít všechny hvězdičky (natož pak diamantové hvězdičky) :) Chtěl jsem mít hlavně splněné všechny requesty a mít vyfocený každý druh pokémona.
@Tainaru (04.06.2021 22:47): tak mam v tom uz 3 hodiny a vzdy sa rozplyvam nad tym ake je vsetko roztonile. Uz vidim, ze v tom utopim tolko casu,lebo samozrejme,chcem mat vsetkych pokemonov na vsetky hviezdicky :)
Pokemoni mozte sa tesit, prichadza ta najlepsia fotografka pod slnkom :))
@Kejtee (26.05.2021 18:58): No tak aspoňže tak! V tý Americe a Japonsku už to prý Nintendo bezplatně mění i po záruce a myslel jsem, že v Evropě se k tomu ještě nepřikročilo. To je moc dobrá zpráva. Byť teda když neni drift, jak jsem právě zjistil, může mít novej joycon zas to blbě fungující tlačítko... fakt jsem z tý "kvality" joyconů docela znechucenej, ještě když čtu, že tu s tim má, zdá se, problém každej druhej, kde jsou ty časy, kdy jsme na starym Playstationu odehráli s kámoši mraky hodin a dní a v životě se neobjevil ani náznak problému :-//

PS: drift se mi vlastně objevil i na Nintendu 3DS, ale to bylo rozhodně delší dobu po záruce a jinak zcela bez problémů. pevně doufám, že se Nintendo po tomhle failu poučí a další konzole už nebude takhle fórová (a že joycony s driftem bude i místní Nintendo dál měnit i po záruce)
@Kejtee (26.05.2021 15:53): A kdy vám končí záruka? Před vypršením byste je možná měli preventivně ještě jednou nechat opravit :)
Já mám pořád původní joycony z první verze Switche a už jsem je taky (vlastnoručně) spravoval, ale dlouho to nevydrželo. Tak si teď plánuji, že koupím nějaké nové - designově se mi líbí ty Zelda-theme joycony, co přijdou v červenci - a doufám, že budou mít lepší životnost.
@Tainaru (26.05.2021 14:35):
@stromz (26.05.2021 14:18)
Ja sa len vyjadrim k tomu driftovaniu. Nam sa to stalo dvakrat od zaciatku co je switch. Prvykrat to bolo zjavne hned niekedy na zaciatku a vyriesilo to poslanie a vycistenie. Druhykrat sa nam to objavilo minuly rok a znova sme poslali joycon do servisu a za par dni prisiel perfektne spraveny. Neviem ci vymenili tu packu. Je to celkom na nervy ked sa to objavi, no budem dufat v to, ze to tak skoro nebude. ( ak vobec)
PS: Snap mě definitivně donutil řešit problém s driftem mýho pravýho joyconu, což je mimochodem jako potvrzená výrobní chyba pro Nintendo mezinárodní ostuda, tady už jí taky řeší EU (bohužel v USA a Japonsku už jsou v kauze mnohem dál). u většiny her mě to tak neštvalo, ale u Snapu je bezproblémový ovládání fakt zásadní. Nintendo mám naštěstí stále v záruce, přesto mi originalky.cz nepochopitelně první reklamaci vrátily bez opravy, následný řešení přímo přes Conquest už úspěšný bylo, dostal jsem novej joycon.

Jenže... po chvíli hraní jsem v určitý poloze (vleže na gauči) zjistil, že tlačítko A občas nereaguje. ARGH!!! Ty joycony jsou - jak správně podotýká dost reakcí na netu - tak šmejdský, že to snad nemá (i u Nintenda, moje zkušenosti s 3DS byly úplně v poho) obdoby. Joycon jim opět posílám zpátky a celá věc mě už fakt štve - za takový prachy bych čekal bezproblémovej, skvěle fungující ovladač a musim řešit už třetí reklamaci. Děs.
Vidim že to tu má vysoký hodnocení a tentokrát se po pár hodinách hry (na recenzi určitě brzo) překvapeně přidávám. S koupí Snapu za plnou cenu (nakonec za zlevněnej kupón) jsem hoodně váhal, čekal jsem, že v roce 2021 takhle starej model kolejnicový hry prostě po chvíli omrzí... jenže jako hra pro občasný zapnutí a chvilkovej relax v pauzách mě to zatim strašně baví!! Hra skutečně vypadá fantasticky (pro ty co z nějakýho záhadnýho důvodu snad bráněj neskutečně podprůměrnou grafiku Sword/Shield a velmi diskutabilní grafiku nadcházejících Legends: Arceus - ano, takhle by ty hry měly a mohly vypadat, nakopejte už někdo Gamefreak do zadnice!!) a jsem celkem v šoku, jak mě i opakovaný průjezdy těma samejma lokacema furt bavěj. Klíčová feature - rating fotek zatim z mý zkušenosti funguje skvěle, téměř nikdy se mi zatim nestalo, že by líp vypadající fotka dostala horší rating než jiná hůř vypadající.

No já se snad začnu těšit na remake Diamond/Pearl čistě proto, že to nevydává Gamefreak ;D (ale jestli s tou meh grafikou nebude obsahovat Battle Frontier a Distortion World, stejně ode mě téměř jistě schytá slušnou kritiku)
@Kejtee (08.05.2021 18:36)

@raisen (08.05.2021 18:59)
Ještě mě napadá, že jsou dvě věci, co bych tomu mohl vytknout, kdybych byl hnidopich; a sice absenci shiny pokémonů, a absolutně žádné využití evolvování, což prý v prvním díle bylo. Ale i tak je hra podle mě dost bohatá a je konečně fajn vidět pokeše z pohledu, který v core hrách není a v anime taky moc ne. Všechno působí živě.
@Kejtee (08.05.2021 18:36): Pro nerozhodné bych to určitě doporučil a když si koupíš krabičku, tak ji vždycky můžeš prodat dál :D Recenze to má prakticky všude výborné (viz. kousek níže), asi bych neotálel :)
@Kejtee (08.05.2021 18:10): Pokud se podíváš na nějaký random gameplay první lokace, tak si toho asi moc nevyspoiluješ. Já už hru považuji za dohranou. Příběh jsem odehrál asi za 2 dny a ve zbytku jsem objevoval vedlejší mise, ke kterým z větší části ještě ani nebyly návody. Akorát jedna je v tuhle chvíli buglá, tak tu ještě nemám hotovou. Ale je to prima relaxační hra, takový mix first-person střílečky a řešení hádanek, mnohdy docela obtížných (ale to je dobrovolné). Podle dataminerů by ještě mohlo být v budoucnu nějaké DLC.

@Charllize (08.05.2021 18:33): abych řekl pravdu, moc jsem od toho nečekal, ale chytlo mě to tak, že se tomu sám divím :D
Zrovna v tuhle chvíli je tam jeden rozbitý request, co se nedá splnit, a sice Proud Warrior ve Snowfield night. Nefunguje od té doby, co ke hře vydali v den vydání první patch. Musíme počkat na další :D
Jinak víc info tady.
@Fingon (16.04.2021 21:30): Ale o žádné zázračné částky, průměrně tak o dvě stovky. Ale samozřejmě pokud si ty hry necháváš a nechceš to nutně hrát hned, tak je lepší počkat, to jo.
Titul mě zajímá, ale 60+ EUR je trošku moc. Asi nějakou dobu s koupí počkám...