Necrodome

30.09.1996

Vzdálená budoucnost se sice nese ve znamení nevyhnutelného pokroku, avšak morálně se společnost vydala proti proudu dějin a baví se modernizovanou formou gladiátorských her. Tisíce lidí jsou povoláni do arény jménem Necrodome, kde má každý z nich na výběr. Zabít všechny své soupeře nebo být sám semlet brutálním a zábavním průmyslem nového věku. Svým námětem se hra nepřímo inspiruje filmem Running Man (1987), který vykresloval podobně pokřivenou budoucnost.

Necrodome je zástupcem svého času poměrně populárního sub-žánru FPS, zvaného vehicular combat. Jednotliví „gladiátoři“ se tak zabíjejí nejčastěji zpoza volantu svého obrněného vozidla „Raider“, které je ověšené zbraněmi. Hráč se v aréně musí dostat po waypointech aktivovaných spínači až k soutěžní broži, se kterou se stejnou cestou musí vrátit na výchozí místo. Po celou dobu je pak samozřejmě napadán soupeři. Dráhu plnou nepřátel je buďto možné prostě projet a zničit každého na potkání anebo zastavit, stoupnout si do otáčivé střílný a kropit vše kolem. Když je nejhůře, jde u vozidla nastavit sebedestrukci a opustit jej, ozbrojen pouze brokovnicí. Zatímco šrapnely z výbuchu vozidla poškodí všechno kolem, je na hráči, aby po svých donesl soutěžní brož nazpět.

Systém Direct Play podporoval ve své době nepříliš obvyklou kooperativní hru dvou hráčů a ty z nich, co na hrách nejvíce oceňovali vizuální stránku, zase lákal tehdy ještě neokoukanou trojrozměrnou grafikou.

Necrodome je na svou dobu docela zajímavou akcí a "tankovým" simulátorem. Bylo docela zábavné jezdit po aréně a přejíždět jednotlivé nepřátele, popřípadě je kosit kulomety, či odstřelovat s laserové věže.

Když se pak objevili první nepřátele ve svých tancích, získal jsem zdravý respekt.
V jednotlivých arenách lze nacházet munici a materiál k opravě stroje. Zvláště pak potěší když získáte přední rotační kumolety a extra kanon.

Některé části však musíte splnit mimo bezpečí svého auta. Takové chvíle byly opravdu z těch nepříjemných, kdy jsem se neustále ohlížel přes rameno, jestli mě nedostihuje nepřátelský tank. Velice sympatická byla možnost autodestrukce vašeho auta. Sice se pak musíte dostat ke svému novému "Raideru" pěšky, ale pěkný efekt.

Na rok 1996 zajímavé možnosti, dobrá atmosféra a dostatek zábavy. 70%