Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mystic Quest

Final Fantasy Adventure, Seiken Densetsu: Final Fantasy Gaiden

01.11.1991
11.06.2019
40
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Temný pán hledá sílu Many, která mu umožní získat vládu nad světem. Po jeho boku stojí mocný čaroděj Julius, který mu s hledáním Many pomáhá. Vy se ujímáte chlapce Suma, jemuž Temný pán zabil rodiče a jeho uvěznil a nutil ho v aréně bojovat o přežití pro vlastní zábavu. Jednoho dne se však Sumovi podaří utéct a potají vyslechnout plány Temného pána a Julia na ovládnutí síly Many. Sumo je však odhalen a aby unikl, skočí do vodopádu. Poté potká mladou ženu, která je napadena monstry a zachrání je před smrtí. Žena ho přesvědčuje, aby společně s ní hledal magické předměty potřebné k poražení Temného pána.

Jedná se o akční RPG, v němž svět sledujete z ptačí perspektivy, navštěvujete města, komunikujete s obyvateli, svádíte souboje s nepřáteli atd. Svět je rozdělený do několika lokací, které si otevíráte buď pomocí klíče, který musíte nalézt nebo nalezením zbraně, se kterou budete moci zničit nepřátelé strážící novou oblast. Hru začínáte s mečem, ale postupně získáte i další zbraně, které můžete použít k odstranění překážek. Například sekerou můžete kácet stromy nebo palcátem ničit kameny. Ve hře navštívíte různé oblasti, mezi které se řadí močál, pastviny, poušť nebo sněhová pole.

Během následujících let vyšlo několik remaků. V roce 2003 vyšel remake pro Game Boy Advance pod názvem Sword of Mana. V roce 2006 vyšel remake pro japonské telefony. V roce 2015 vyšel 3D remake pod názvem Adventures of Mana pro PS Vita, Android a iOS. Původní verze hry v roce 2019 vyšla v rámci kolekce Collection of Mana na Nintendo Switch.

Série Mana/Seiken Densetsu pokračovala v roce 1993 titulem Secret of Mana pro konzoli SNES.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.