Mystery of Unicorn Castle

The Unicorn Castle, Tajemství zámku Bílého jednorožce

02.07.2008
22.04.2010

Jane se několik nocí po sobě zdá stále stejný sen, ve kterém se prochází po zámku a něco v něm stále hledá. Jednoho dne dostane dopis, ve kterém je jí sděleno, že zdědila zámek. Když na uvedený zámek dorazí, k jejímu velkému překvapení zjistí, že je to přesně ten, o kterém se jí v jejich snech zdálo. A teprve nyní pro ni začíná to pravé a nefalšované dobrodružství.

Jane musí najít skryté předměty a zdárně vyřešit mnoho kvízů. Nápomocen ji bude ochotný stařík a pokud ani jeho pomoc nebude dostatečná, vždy bude mít k dispozici rychlou nápovědu.

Rychlý hodinu a půl dlouhý zážitek, co vrací dětství. Na dnešní poměry je to samozřejmě hrozně blbá hra, ale jelikož já na ní vyrůstala, věci, co by ostatní spíše štvali, mě těšily.
Čekejte špatnou grafiku, nezajímavý obyčejný příběh, sem tam zvláštní hudbu ale jinak moc pěkné technické zpracování a docela i diverzitu jednotlivých levelů (sice se pořád dokola točí 3 herní styly, ale jelikož je hra krátká, moc to nevadí).
Jako hra pro děti je tohle myslím skvělý kousek. Pro mladší není třeba skvělé grafiky a příběhu, naopak by je hledání věcí v přeplněné místnosti mohlo bavit (pravda, že dnešní děti jsou trochu jiné, ale přinejmenším já tohle hledání jako malá opravdu zbožňovala).
Pro starší hráče to není nejlepší volba hry i kdyby chtěli zjistit "jak se hrálo dříve".

Pro: Hudba, délka hry

Proti: Nezajímavý příběh, stará grafika