Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Munin

10.06.2014
07.07.2014
30.07.2014
63
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V severské mytologii tvoří Munin spolu s Huginem pár Ódinových krkavců, kteří každý den přelétají nad světem a přinášejí vládci bohů zprávy z Midgardu. Pohlaví těchto krkavců zřejmě není nikde v pramenech specifikováno, nicméně podle autora hry Munin jde o bratra a sestru. Její hlavní hrdinkou je proto dívka, ve kterou zlovolný Loki proměnil Munin tím, že ji zbavil křídel. Munin musí projít všemi devíti světy Yggdrasilu a posbírat v nich jedno po druhém rozprášená pírka, aby tak získala svá křídla zpět a mohla se vrátit do Ásgardu.

Základní mechanikou hry je kombinace pohybu Munin po plošinách a žebřících a otáčení částmi obrazovky, kterým měníte uspořádání prostředí, ze zdí děláte podlahy, zpřístupňujete nepřístupná (a zároveň blokujete dříve přístupná) místa a pomalu a postupně tak Munin pomáháte dostat se k jednotlivým pírkům. Každá obrazovka je hlavolamem, některá jednodušším, některá těžším (křivka obtížnosti kolísá), v rámci kterého musí Munin posbírat všechna pírka; když sebere poslední, věrný bratr Hugin ji odnese do obrazovky další.

Pravidlem je, že otáčet nelze tou částí obrazovky, v níž se Munin právě nalézá, někdy jsou navíc některé sektory s jinými propojené, takže otáčením jednoho pohybujete i druhým (a hrdinka nesmí být ani v jednom z nich). Munin je zbavená křídel dívkou smrtelnou, zemřít tedy můžete pádem do propasti, dotekem ostrých hrotů, později i jinými způsoby. V pozdějších úrovních se navíc v různých světech přidávají různé další prvky jako pohyblivé balvany, voda nebo láva, jejichž chování při otáčení ovlivňuje gravitace, což je potřeba při řešení hlavolamů zohlednit a využít. Do devíti světů je rozděleno celkem 77 levelů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.