MS Saga: A New Dawn

Gundam True Odyssey: Ushinawareshi G no Densetsu

BEC
21.02.2006

MS Saga: A New Dawn je další z řady her s licencí Gundam, což je japonská mecha série čítající nespočet děl napříč zábavním průmyslem, tudíž ji najdete v podobě televizních seriálů, filmů, knih, mangy či právě her. Nováčci se však nemusí obávat, že by se v příběhu A New Dawn ztratili, jelikož vývoj byl od počátku plánován tak, aby k sérii přivedl nové hráče nepolíbené značkou.

Příběh hráče zavede do doby po události zvané „The Great Fall“. Ta představuje ničivou událost, kdy lidé stvořilo stroj jménem G System, který zničil lidskou civilizaci. Po téhle katastrofě se však zbytek přeživších snaží obnovit společenský řád a postavit se na nohy. Stroje nadále pro lidstvo představují nebezpečí a jednoho dne se objeví záhadný „mobile suit“ a napadá různá obnovená města. V jednom z měst zničí i sirotčinec, z nějž přežije pouze dvojce Tristan a Fritz. Ti se, poháněni touhou po pomstě, vydají vstříc nebezpečí, což je zavede k odhalení mnohem závažnějšího problému pro celý svět.

Herně jde o klasické JRPG s tahovými souboji, kde hráč ovládá zmíněnou dvojici a postupem hrou se přidávají další členové party. Každý z nich má k dispozici svůj mobile suit, tedy mechanický oblek umožňující jim podávat nevídané výkony v boji. V některých lokacích však můžete ze svých obleků vystoupit a zkoumat okolí či vést konverzace s NPC bez nich. Soubojový systém je pak žánrově běžný a jednotlivé postavy mohou útočit jak na blízko, tak i střelnými zbraněmi. Omezeni jsou pouze množstvím energie.

@Charllize (03.04.2023 21:37): Jo, to by tak nějak odpovídalo. :D

Ta hra je děsně pěkná z gameplayů, ale recenze byly průměrné a četl jsem, že ani ten příběh není žádný zázrak. Taky jsem už párkrát uvažoval, že se do toho pustím, ale znáš mě… třeba za 5 let. :)