Mrtvá duše

2004

freeware

Hlavní hrdina se ve hře ani neohřeje a záhadným způsobem umírá. To by klidně mohl být konec celé hry, kdyby se hrdinova duše v důsledku administrativní chyby nezasekla na zemi mezi nebem a peklem. S touto duší se ve hře ztotožníte a budete s ní brouzdat po čtyřech ve hře obsažených lokacích, jen aby se dostala do vytouženého nebíčka a našla tam svůj věčný klid a odpočinek.

Vše se ovládá kompletně myší a hrou budete procházet pomocí příkazových ikonek, které se mění jejím pravým tlačítkem. Při najetí na aktivní místo se v horní liště zobrazí jeho název, což usnadňuje samotné hraní. Hru si lze průběžně ukládat a nahrávat a nemůžete v ní nic nadobro zkazit.

Autor hry Ondřej Zach alias Vrah (dlouholetý redaktor a šéfredaktor herního webu BonusWeb) pro vás nakreslil originální grafiku, která určitě neurazí.

Na adventuru od šéfredaktora BonusWebu nenarazím každý den. Mrtvou duši však opravdu vytvořil Ondřej Zach, ale to jsem se dozvěděl až po jejím dohrání a přidávání na DH.

Nejde o nic světoborného. Hlavní hrdina umře, jeho duše uvízne na zemi a nemůže se dostat do nebe ani do pekla. V tom jsem jí samozřejmě rád pomohl, ale určitě by se mi hra zamlouvala více, kdyby nebylo otravného přepínání činností.

Vůbec nechápu přítomnost systému ukládání, protože jde o velmi krátkou hříčku a kdyby autor radši více zapracoval na herních mechanikách, určitě by udělal lépe.

Pro: jakýs takýs příběh

Proti: přepínání činností, zbytečný systém ukládání, krátké