Titul pro mne představuje pomyslný předěl mezi hratelností závodů let minulých a součastných. Minimálně co se týče závodění v této oblasti. V nabízeném arkádovém módu se Moto Racer 2 hraje jako tuna starých 8bitových klasik, zkrátka drtíte plyn a zběsile zatáčíte ze strany na stranu. Hra ubíhá neuvěřitelným tempem, a ačkoliv tachometr ukazuje 170 km/h, ve skutečnosti letíte rychleji jak raketoplán. Přitom motorka sedí na trati pevně jako tank a jediné co vás rozhází, jsou kolize s obrubníkem nebo soupeřem. Klasika.

Zajímavý je pak mód simulace. Ne že by sám o sobě posouval hru bůhvíjak k realismu, ale zatímco v arkádovém režimu jsou nejdůležitějšími faktory při výběru motorky top speed a akcelerace, zde hrají prim síla brzd a zatáčení. Poslední zmiňovaná vlastnost je totiž u obou módů velice rozdílná. Pokud hrajete nějaký čas v arkádovém režimu, garantuji Vám, že v simulaci nevyberete zpočátku ani jednu zatáčku. Člověk se musí přeorientovat a přijmout (do dnešních dnů přetrvávající) hratelnost obdobnou pozdějším titulům Moto GP a SBK. A v tom vidím onen mezník.

Moto Racer 2 je po grafické stránky velice zdařilá hra. Design jednotlivých tratí je slušný a zpracování je velmi pěkné i dnes. Překvapilo mne, že u takové celkem standardní věci, jako je možnost navolit si počasí, se mění opravdu celá tvář hry. Krom toho, že z nebe padá sníh, celé okolí najednou dýchá příjemnou zimní atmosférou. Tribuny, domy i lesy jsou poctivě zasněžené a vozovka namrzlá. Moc pěkné. Samozřejmě, MR 2 už dnes není hra, na kterou byste se těšili ze školy domů, ale jako odreagovačka v práci na netbooku je velmi sympatická.

Pro: grafické zpracování, herní módy, design závodů, svěží nenáročná hratelnost, editor tratí, volitelná denní doba a počasí, splitscreen až ve 4 (!) na jednom pc

Proti: poněkud krátké, singleplayer se rychle obehraje, přílišná arkádovost je v některých momentech na škodu

Moto Racer 2 je jedna z nejlepších her na multiplayer vs split screenu. Hratelnost je poměrně jednoduchá, arkádová a hlavně velmi rychlá, celkem dobře se tedy závodí ve dvou. Grafika je na svou dobu velice pohledná, hlavně tedy prostředí tratí je sympatické, samozřejmostí také je volba počasí, či denní doby. Z dvou hlavních možností – silniční a cross jsem kupodivu hrál v drtivé většině případů motocross. Tratě mi přišly atraktivnější, takové pestřejší, např. jízda v bahnité džungli a v lese byla nej. Silniční motorky byly někdy až příliš rychlé, obtížnost tedy stoupala, ale stále byla ve velmi přijatelných mezích. Hra chápe, že v jednoduchosti je síla, ovšem na druhou stranu bych ocenil větší výběr (tzn. větší počet) mezi motorkami i tratěmi. Obzvlášť tratě nejsou kdovíjak dlouhé (což samo o sobě nevadí), takže jich mohlo být i víc…